Спеціальні потреби

Економічність авто шкодить кукурудзі у США


Економічні авто б'ють по американській кукурудзі
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:34 0:00

Економічні авто б'ють по американській кукурудзі

Коли у середині першого десятиріччя двохтисячних років злетіли ціни на нафту, хоч трошки стримати ціни на бензин уряду США вдалось завдяки етанолу. Адміністрація зобов’язала виробників додавати до бензину десять відсотків цієї рідини. Однак кукурудза, з якої переважно виготовляють етанол у Сполучених Штатах, провідна культура в американському сільському господарстві. Різкий стрибок цін на неї, призвів до подорожчання харчів.

Нещодавно, урядове агентство захисту довкілля порекомендувало знизити вимоги до використання етанолу в автомобільному пальному. Це відразу викликало занепокоєння фермерів, адже ціни на кукурудзу впали і без цього.

Рік видався прибутковим для фермера Браяна Данкена, який каже:

«Цього року у нас був рекордний врожай кукурудзи. Рекордний».

2012-ий порадував фермерів. Після кількох років неврожаю через посуху, у них найкращий врожай кукурудзи за останні десятиліття.

На жаль, на цьому, як каже Браян, добрі новини закінчуються:

«Якщо міряти на бушель, то наш врожай буде оцінено у три долари за бушель, значно менше ніж рік тому».

Через надлишок кукурудзи, ціна на неї падає щодня. У пік минулорічної посухи бушель коштував сім доларів, тепер ледь чотири.

Курорт для покинутих курей
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00
Фермер Данкен продовжує:

«Чотири долари за кукурудзу в цих умовах вже погано. Але ж може коштувати і 2.50 чи 2.75 при такій врожайності. Тому нам потрібно підняти рівень суміші етанолу».

Попит на вироблений з кукурудзи етанол, який додається до автомобільного бензину, почав зростати у 2007 році, коли були встановлені нові стандарти поновлюваних джерел енергії.

Від виробників вимагалося змішувати етанол з бензином, і вміст етанолу поступово зростав. Це здавалося дуже прибутковим для таких фермерів, як Браян, які очікували збільшення попиту на їх продукцію. Але відтак часи почали мінятися, - говорить аналітик ринку зернових Креґ Тернер:

Фермери ставляться до мігрантів, як до власності
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
«Ми вперлися в стіну. З 2008 року Сполучені Штати використали на дев’ять відсотків менше пального, ніж у попередні роки. Нам дозволено додавати лише 10 відсотків етанолу. Ми цього вже досягли. Ми не можемо виробляти більше етанолу, все топчеться на одному рівні, а якщо і автомашини стануть ще більш економними, то виробництво етанолу зменшиться ще більше».

За словами аналітика, попит на етанол якраз і падає через зростаючу кількість економічних авто:

«Щороку ми вилучаємо з доріг старі автомобілі і замінюємо їх на більш економічні, а це означає, що ми споживаємо менше пального. А тепер, коли ми досягли межі на вміст етанолу з кукурудзи, ми стали завдавати збитків нашим фермерам».

Щороку ми вилучаємо з доріг старі автомобілі і замінюємо їх на більш економічні, а це означає, що ми споживаємо менше пального.
Браян погоджується, він робив ставку на зовсім інший розвиток подій:

«Ми раді за ринок, але коли у нас врожайний рік і збільшуються виробничі можливості, наприклад, етанолу, ми розраховували на те, що міністерство захисту навколишнього середовища збільшить вимоги на зелене пальне».

Свого часу найбільш непередбачуваною для фермерів була погода. Тепер зі зміною стандартів на етанол, падіння цін на кукурудзу і бездіяльність Конгресу щодо реформи сільського господарства, погода виглядає найменшою з проблем, з якими матиме справу Браян та інші американські фермери у новому році.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG