Спеціальні потреби

Господарство «Ред Віґлер» забезпечує людей з вадами роботою і продуктами


У час коли знайти роботу важко навіть молодим і здоровим, працевлаштуватися людям з фізичними чи розумовими вадами, взагалі, не можливо. У штаті Меріленд діє господарство, яке заснували з метою трудової реабілітації спеціально для осіб з інтелектуальною недостатністю. На фермі вирощують городину, яку не лише продають своїм акціонерам, а й поставляють у будинки соціального догляду.

Похмурий осінній ранок не сповільнює збору врожаю – перців, редиски, зелені. Не впливає погода і на підготовку землі під посіви наступного року. Господарство «Ред Віґлер» у штаті Меріленд взагалі особливе, каже його директор Вуді Вудроф. Він заснував це господарство у 1996-му році, щоби, насамперед, задіяти розумово відсталих людей у громадському житті. Господарство має чотирьох працівників, які допомагають 15-ом неповносправним.

«Ці люди займаються корисною справою, це дає їм почуття потрібності, гідності, а ще додаток зі заплатою», – каже Вуді Вудроф.

Платня у цих людей дуже маленька, зате вони проводять багато часу на свіжому повітрі, працюють фізично, споживають свіжі, вирощені власними руками овочі, і не тільки на полі. Раз на тиждень вони несуть їх додому.

Свіжу городину з цього господарства розвозять також у будинки, де мешкають люди з інтелектуальною недостатністю. У вегетаційний період цей заклад, де мешкає 450 інвалідів, отримує овочі раз на тиждень. Персонал будинку допомагає приготувати вечерю. Вуді згадує, що ідея відкрити господарство зародилася у нього, коли він сам працював в одному з таких закладів:

«Я помітив, що їжа не була дуже здоровою. Поза нашим будинком була земельна ділянка, і я подумав: «Чому б нам не почати займатися городництвом?» Так все і почалося».

Сьогодні Вуді вирощує городину на 6-ти гектарах землі. Торік вони зібрали врожай, вартістю у 100 тисяч доларів. 75% забирали акціонери господарства – люди, які вклали гроші у його розвиток.

Але навіть з бюджетом у півмільйона доларів, грошей не вистачає. Вуді доводиться постійно шукати інвесторів. При цьому він каже, що прибутковість господарства полегшує такі пошуки. Наступного року господарство, часткового завдяки додатковому фінансуванню, почне працювали круглий рік.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG