Спеціальні потреби

За яких умов можна було б провести вибори на Донбасі розповіла екс-радник голови Пентагону


На ключову слабкість "Мінська" вказала екс-радник голови Пентагону. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

На ключову слабкість "Мінська" вказала екс-радник голови Пентагону. Відео

Вибора на окупованих територіях не можна проводити за умов, коли там перебувають російські військові та зброя. Про це "Голосу Америки» розповіла Евелін Фаркас, яка донедавна була одним з чільних радників у Міністерстві оборони США.

Як відомо, Сполучені Штати офіційно не є учасниками Мінських угод, але президент Обама неодноразово наголошував на важливості мінського процесу і виконання домовленостей. Вашингтон тісно координує з європейськими партнерами політику санкцій з метою тиску на Росію.

"Я вважаю, що проблема у відсутності домовленості про порядок виконання. Бо є список, який має виконати український уряд і список, який має виконати російськи уряд. Але хто виконує перший, що йде спочатку? Це питання не розв’язане. Ми бачимо чимало уваги до того, що мають зробити українці: і схвалення законів про надання автономних прав Донбасу, і дозволити там провести вибори", - відзначила Фаркас.

Коли людей залякують, коли вони не мають належної інформації, або коли кандидати не мають можливості вести кампанію нарівні з тими, хто при владі - в таких умовах справжні вибори неможливі

При цьому вона наголосила, що проводити вибори на незвільнених територіях неможливо.

Фаркас також висловила переконання, що на певному етапі вибори будуть потрібні, але їх проведення за невідповідних умов може призвести до погіршення ситуації.

"Міжнародна спільнота має такий досвід. Часом вони заморожують ситуацію, наприклад з націоналістичними силами. На жаль, ми таке побачили у Боснії. І звичайно ж, якщо їх проводити не у вільних умовах, коли людей залякують, коли вони не мають належної інформації, або коли кандидати не мають можливості вести кампанію нарівні з тими, хто при владі - в таких умовах справжні вибори неможливі", - відзначила вона.

За словами Фаркас, президент України Порошенко міг би погодитись на проведення виборів на Донбасі за умов, що росіяни виведуть свої сили.

"Але тоді ОБСЄ повинно мати право там спостерігати і підтвердити виведення. Можливо, першим кроком має бути саме доступ ОБСЄ, бо зараз вони не мають таких можливостей", - відзначила Фаркас.

Дивіться також: Інтересам України суперечить виконання Мінських угод - думки з Києв

Інтересам України суперечить виконання Мінських угод - думки з Києва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

XS
SM
MD
LG