Спеціальні потреби

Заблокований міліцією файлообмінник відновив роботу


Заблокований міліцією файлообмінник відновив роботу
Заблокований міліцією файлообмінник відновив роботу

У ніч з четверга на п’ятницю відновив свою роботу заблокований сайт EX.UA. Міністерство внутрішніх справ повідомило, що слідство відкликало вимогу про блокування домену EX.UA. Наразі сайт працює тільки в штатному режимі, більшість контенту недоступна. У п’ятницю відновив роботу і сайт МВС.

Тим не менш, розслідування триватиме під контролем голови установи Віталія Захарченка, наголосили у міністерстві.
На запитання журналістів, чи пов’язано зняття заборони з використання домену із хакерськими атаками на державні сайти, речник МВС Володимир Поліщук відповів: «Мета міліції – не те, щоб не працював цей файлообмінник, а щоб там не розміщувалась контрафактна продукція».

В управлінні зв’язків із громадськістю МВС повідомили, що на вилучених серверах експерти виявили матеріали, які порушують права інтелектуальної власності. Володимир Поліщук зазначив, що кримінальну справу порушать і стосовно тих, хто розміщував на сайті піратський контент.

Закриття EX.UA викликало хвилю обурення в українському Інтернеті. У соцмережах створювались групи «Свободу EX.UA», які нараховували десятки тисяч осіб. Разом з тим, поширювались заклики та інструкції – як «повалити» сайти органів влади.
МВС підтвердив той факт, що сайт правоохоронних органів перестав працювати через численні хакерські атаки. Із перебоями працював і сайт президента. Хакери атакували й сайт Партії регіонів, у зв’язку з цим партія пообіцяла провести спеціальне розслідування за допомогою Генпрокуратури та СБУ.

Регіоналка та представниця комітету з питань свободи слова та інформації Олена Бондаренко вважає, що «online-хуліганів» даремно виправдовують добрими намірами помсти за закриття «скарбниці для піратської продукції». На думку депутатки, якщо Україна дійсно хоче до Євросоюзу, то в такій країні треба поважати право на інтелектуальну власність.

«Вони глибоко помиляються, якщо сподіваються, що демократична Європа матиме справу з країною, яка може перетворитися на затишну та комфортну гавань для Інтернет-піратів та не веде активної боротьби з порушниками авторських прав», – зазначила Олена Бондаренко.

Погодився із закриттям сайту лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. У своєму Твіттері музикант висловив думку, що порушення авторських прав – лише частина айсберга. «Цей айсберг – загальна безвідповідальність, що панує в нашому суспільстві», написав Святослав Вакарчук. Також музикант додав, що реакція на закриття такого сайту показує, в якому місці знаходиться євроінтеграція України.

Втім, Інтернет-оглядачі вважають, що найважливіший факт цієї історії – спільна перемога громадян, які виступили проти закриття EX.UA. Як тільки сайт відновив роботу, сотні відвідувачів почали залишати коментарі із висловленням радості перемоги.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG