Спеціальні потреби

Новий рекорд: Еверест підкорив 80-річний японець


Ючіро Міура (праворуч) і його друг Кенджі Кондо роблять перепочинок під час сходження на гору Еверест, 10 травня, 2013.
Ючіро Міура (праворуч) і його друг Кенджі Кондо роблять перепочинок під час сходження на гору Еверест, 10 травня, 2013.
80-річний чоловік з Японії, який нещодавно переніс чотири операції на серці, піднявся на гору Еверест, ставши, таким чином, найстарішою людиною, яка вчинила сходження. Однак його рекорд може бути побитий вже найближчим часом: 81-річний громадянин Непалу, якому раніше належав цей титул, планує нове сходження наступного тижня.

Ючіро Міура, який будучи у віці 70-ти і 75-ти років підкорював вершину висотою 8 850 метрів, стояв на вершині Евересту в 9:05 за місцевим часом.

Міура і його син Гота подзвонили з вершини гори дочці спортсмена:

«Ми зробили це, - сказав Ючіро Міура. - Я не міг уявити, що у віці 80 років я зможу піднятися на вершину Евересту. Це найкраще почуття у світі, незважаючи на те, що я дуже втомився. Однак, навіть у 80 років, я досить добре тримаюся».

Перед спуском спортсмени зробили кілька фото.

Міура здійснив сходження незважаючи на перенесену в січні операцію на серці. Це була його четверта операція з 2007 року. Крім цього, у 2009 році під час катання на лижах він зламав стегно.

У 2008 році найбільш літньою людиною, яка підкорила Еверест, став громадянин Непалу Мін Бахадур Шерхан, який піднявся на вершину Евересту у віці 76 років, всього за день до того, як там опинився Міура, якому тоді було 75 років.

Шерхан, якому цього року виповнився 81 рік, готується до нового сходження на гору. Минулого тижня він підтвердив свій намір, сказавши, «що готовий прийняти виклик».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG