Спеціальні потреби

Європарламент проголосував за санкції проти причетних до ув’язнення в Росії Естона Кохвера та Олега Сенцова


Європейський парламент
Європейський парламент

Європейський парламент на своїй сесії в Страсбурзі прийняв у четвер резолюцію із засудженням Росії за викрадення і позбавлення волі естонського офіцера Естона Кохвера, а також українських громадян Олега Сенцова та Олександра Кольченка.

Як сказано в резолюції, Росія повинна «негайно звільнити і гарантувати безпечне повернення на батьківщину Естона Кохвера», який «був незаконно викрадений на естонській території, тобто з території Євросоюзу».

Європарламент також рішуче засудив «незаконний вирок і тюремне ув’язнення українських громадян Олега Сенцова та Олександра Кольченка» і закликав Росію негайно звільнити їх і гарантувати їм безпечне повернення в Україну.

Окремою поправкою до резолюції, прийнятій переважною більшістю, європейські парламентарії закликали Раду Євросоюзу виготовити «загальний список чиновників, які несуть відповідальність за викрадення, незаконне затримання і засудження Естона Кохвера, Надії Савченко, Олега Сенцова та Олександра Кольченка, і накласти заборону на видачу їм віз на в’їзд на територію ЄС, а також заморозити фінансові активи, що належать таким посадовим особам та їх близьким родичам, якщо такі активи існують в країнах Євросоюзу».

Європарламент висловив жаль з приводу того, що «законодавство і правосуддя в Російській Федерації використовуються як політичні інструменти, що порушує міжнародне право і стандарти».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG