Спеціальні потреби

Вибори депутатів Європарламенту почалися з голосування в Британії та Нідерландах


Жінка дивиться на агітаційні виборчі плакати у Парижі
Жінка дивиться на агітаційні виборчі плакати у Парижі

У четвер 23 травня виборці у Великій Британії та Нідерландах почали процес виборів Європейського парламенту, що закінчаться 26 травня.

Британія не планувала брати участі у цих європейських виборах, оскільки перебуває у процесі припинення членства у Євросоюзі, але британці голосують, оскільки дата "Брекзиту" відкладена.

Ірландія та Чехія голосуватиме у п’ятницю, Латвія, Мальта і Словаччина - у суботу, а в решті країн ЄС голосуватимуть у неділю.

Агентство Reuters повідомляє, що інвестори стурбовані прогнозами успіху євроскептичних партій, яким прогнозують близько третини із 751 місць у Європейському парламенті.

Опитування дають підстави передбачати, що альянс проєвропейських консервативних, соціалістичних та ліберальних партій здобуде більшість мандатів, але частка євроскептиків, які зараз контролюють близько 10% мандатів, значно зросте.

Під час виборчої кампанії низка крайніх правих, євроскептичних партій оголосила наміри створити у Європарламенті велику групу.

У бізнесових колах побоюються, що збільшення впливу популістів може бути проблемою для окремих національних урядів та економіки у Європі.

Європейський парламент має вирішальне слово у схваленні законів, обов’язкових для всіх країн ЄС, контролює виконавчий орган - Європейську комісію, та затверджує її президента.

Популістські партії закликають до послаблення фінансової дисципліни і інвестори особливо стурбовані станом справ зокрема в Італії, де уряд намагаються збільшити витрати на тлі величезного боргу країни.

Дивіться також: Шпигунський скандал? Чому Трамп вирішив перевірити ФБР

Шпигунський скандал? Чому Трамп вирішив перевірити ФБР. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG