Спеціальні потреби

Європейці бояться ІДІЛ; неоднозначно оцінюють Євросоюз


Згідно з результатами опитування, проведеного дослідним центром Pew, європейці назагал вважають «Ісламську державу» найбільшою загрозою своїм країнам.

На другому місці щодо загроз європейці ставлять кліматичні зміни, а після них наплив мігрантів на континент з Іраку і Сирії. Ці дані оприлюднені в документі «Європейці перед лицем поділеного світу», що його оприлюднив базований у Вашингтоні дослідний центр.

Лише 17% респондентів у десяти європейських країнах, у яких проведено опитування, вважають «Ісламську державу» невеликою загрозою і 3% відповіли, що вона взагалі не є загрозою для їх країни.

Терористичні атаки в Парижі та Брюсселі за минулих кілька місяців є причиною того, що респонденти поставили тероризм на перше місце у списку загроз, і справа безпеки залишається на високому рівні на всьому континенті.

Проте більшість європейців не вважають, що слід збільшувати витрати на оборону, побоючись, що збільшення кількості збройних сил для боротьби з тероризмом лише доведе до ще більшої ненависті і насильства.

Терористи «Ісламської держави» здійснили атаку в Брюсселі у березні цього року. В її результаті загинули 32 особи, на деякий час припинили працю аеропорт і метро. Бойовики «Ісламської держави» також здійснили атаку в Парижі у листопаді минулого року. Тоді загинуло 130 людей.

Дослідження також вказує, що більшість європейців хочуть, щоб Євросоюз відігравав більшу роль у глобальному масштабі. Хоча це, як здається, суперечить дедалі більшому незадоволенню з приводу базованої в Брюсселі організації, ця критика не суперечить наріканню, що ЄС невміло повівся щодо кризи з біженцями та економічними проблемами на континенті.

Респонденти майже порівну поділені щодо ведення справ Європейського Союзу з Росією.

Хоча різні досліджекння, включно з оприлюдненим минулого тижня центром Pew, вказують, що багато європейців можливо хочуть іти слідом Великобританії і залишити Європейський Союз або принаймні дати більше повноважень окремим державам, це дослідження вказує, що в середньому 74 % європейців думають, що ЄС повинен відігравати впливовішу роль на глобальній арені.

Навіть у Великобританії, в якій наступного тижня відбудеться референдум щодо того, чи залишатися в ЄС, 55% респондентів заявили, що ця організація в найближчих роках повинна відігравати активнішу міжнародну роль.

Дивіться також: Цей популярний міф про найжорстокіші злочини розвіяли психологи

Цей популярний міф про найжорстокіші злочини розвіяли психологи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG