Спеціальні потреби

Польща передбачає повалення влади Лукашенка у Білорусі


Білоруський президент Олександр Лукашенко
Білоруський президент Олександр Лукашенко

Польща попередила авторитарного президента Білорусі Олександра Лукашенка, що його може спіткати доля арабських лідерів відсторонених від влади власними народами.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський у середу заявив, що Європа на стороні білоруського народу і сказав Лукашенку, що йому рано чи пізно доведеться тікати з власної країни.

Заява прозвучала під час виступу Сікорського на міжнародній конференції, організованій донорськими організаціями для неурядових агенцій та про-демократичних організацій з Білорусі, які жорсткого переслідує уряд Лукашенка.

На зустрічі представники Європейського Союзу зобов’язалися вчетверо збільшити фінансову підтримку правозахисних та продемократичних проектів у Білорусі – до 21 мільона доларів на рік. Інші донорські організатори також пообіцяли збільшити допомогу.

Комісар з розширення ЄС Стефан Фулє заявив, що ці кошти мають запобігти ізоляції народу Білорусі.

В організованій Польщею донорській конференції взяли участь більше 200 активістів із США, Канади, ЄС та інших країн.

Нагадаємо, що раніше цього тижня США та ЄС оголосили про введення нових санкцій проти Білорусі у відповідь на жорстке придушення урядом Лукашенка опозиційних рухів, незалежних ЗМІ та громадянських активістів, що триває від часу президентських виборів у грудні 2010-го.

Серед санкцій – заборона в’їзду для білоруських високопосадовців, включно з президентом Лукашенком. Окрім того ЄС заморозив рахунки осіб причетних до репресій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG