Спеціальні потреби

ЄС і ВООЗ оголошують допомогу для програм вакцинації в Україні та в інших «східних сусідах»


Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції з верховним представником ЄС Жозепом Борелем та комісаром ЄС з питань сусідства Олівером Варгеї у Брюсселі 11 лютого 2021 р.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль на прес-конференції з верховним представником ЄС Жозепом Борелем та комісаром ЄС з питань сусідства Олівером Варгеї у Брюсселі 11 лютого 2021 р.

Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я оголосили нову програму сприяння вакцинації від коронавірусу в країнах, що належать до Східного партнерства ЄС: України, а також Азербайджану, Білорусі, Грузії, Вірменії та Молдови.

У межах програми на суму понад €40 мільйонів передбачено створення систем постачання вакцин, навчання персоналу, розробку програм щеплення, спостереження за безпекою процесу тощо.

У повідомленні йдеться, що вказані країни мають отримати вакцини від міжнародної програми ВООЗ - COVAX, а також у безпосередньо від окремих країн ЄС.

Український уряд раніше повідомляв, що готується розпочати свою програму щеплень від коронавірусу цього місяця, але Україна ще не має гарантій на потрібну кількість доз вакцин, які б дозволили масову імунізацію найближчим часом.

ЄС, який є найбільшим спонсором програми COVAX, раніше повідомляв, що першою партією для України буде 117 тисяч доз вакцини Pfizer.

Україна нещодавно оголосила свій контракт на закупівлю близько 2 мільйонів доз вакцини AstraZeneca.

Також представники Києва вели переговори про закупівлю вакцини китайських розробників.

Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль, перебуваючи в Брюсселі цього тижня, закликав європейських партнерів чіткіше заявити про готовність підтримати Україну у справі вакцинації.

Шмигаль також поскаржився на те, що Росія використовує питання вакцини «як інструмент впливу» на Україну та інші країни Східної Європи.

Дивіться також: Чому Україна називає російську вакцину інструментом тиску? Що кажуть в інших країнах? Відео

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG