Спеціальні потреби

Рада Безпеки ООН розглянула стан виконання Мінських домовленостей 


11 лютого, напередодні шостої річниці підписання Мінських угод, Рада Безпеки Організації Об`єднаних Націй розглянула стан виконання домовленостей. Проведення засідання ініціювало Постійне представництво Росії при ООН.

Окрім постійних та непостійних членів Ради Безпеки у заході взяли участь заступниця Генерального секретаря з політичних питань та питань розбудови миру Розмарі ДіКарло, спеціальний представник Голови Організації з безпеки та співробітництва в Європі Гайді Ґрау, керівник Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Халіт Чевік, а також постійний представник Німеччини при ООН. Позицію України членам Ради безпеки представив Голова делегації України у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук.

Обговорення відкрила Розмарі ДіКарло. Значна частина її виступу була присвячена погіршенню ситуації на тимчасово непідконтрольних територіях. Мова йде і як про гуманітарну складову, яка зараз дуже погіршилася через пандемію коронавірусу, так і безпекову. Адже, останнім часом кількість обстрілів вздовж контактної лінії значно зросла. «Ми дуже занепокоєні збільшенням кількості гарячих точок. Цей небезпечний тренд має бути зупинено», - переконана вона.

ДіКарло також зазначила про відсутність прогресу у переговорному процесі, звернувши увагу, що це посилює ризик погіршення безпекової ситуації. В той же час заступниця Генсека ООН нагадала, що цього року Україна відзначає 30-ту річницю незалежності і висловила повну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

«Як неодноразово заявляв Генеральний секретар ООН, Організація Об`єднаних Націй підтримує народ України у його пошуку стійкого миру»,- запевнила вона.

Росія з одного боку блокує прогрес в дипломатичних перемовинах, а з іншого тренує, забезпечує зброєю та фінансуванням військові формування  та підтримує «самопроголошену» владу
Родні Гантер, політичний координатор Постійного представництва США при ООН


Більшість представників країн-членів Ради Безпеки також висловили свою підтримку Україні, її суверенітету та територіальної цілісності. Зокрема, Родні Гантер, політичний координатор Постійного представництва США при ООН у своїй промові нагадав про те що Росія анексувала Крим та підбурювала конфлікт на Донбасі.

«Росія з одного боку блокує прогрес в дипломатичних перемовинах, а з іншого тренує, забезпечує зброєю та фінансуванням військові формування та підтримує «самопроголошену» владу», - зазначив він. Ці дії призвели до загибелі більше, ніж 13 тис осіб, 1,5 млн були змушені залишити свої домівки і 3,4 млн потребують гуманітарної допомоги. Він також додав, що США дуже занепокоєні тим, що Росія та її поплічники створюють перепони для роботи гуманітарних організацій та моніторингової місії ОБСЄ.

Не менш потужним був виступ і Постійного представника Німеччини Крістофа Ґойсгена. Зокрема, він нагадав Постпреду Росії про Будапештський меморандум, який Москва порушила, а також заявив, що з виступу росіянина, складається враження, що це не Росія вторглася в Україну, а Україна в Росію.

Ґойсген поклав відповідальність за невиконання Мінських угод на Росію. «До прикладу, Росія повинна зупинити масову видачу російських паспортів у Криму та на Донбасі. Це все суперечить духу Мінських домовленостей, і є порушенням норм міжнародного права. На жаль, те, як Росія поводиться в Україні, є частиною моделі, яку ми регулярно бачимо і тут, у Раді Безпеки, її неповагу до міжнародного права», - зазначив він.

Леонід Кравчук, у свою чергу, надав учасникам зустрічі оновлену інформацію щодо виконання Мінських угод. Зокрема, він зазначив, що Україна провела розведення сил на трьох дільницях, а також ініціювала його ще на чотирьох. Київ також прописав план спільних кроків з виконання Мінських угод. «Документ містить чіткі пропозиції спрямовані на припинення конфлікту та повністю відповідає духу і букві угод», - додав він.

На сьогодні вже нікого не можуть ввести в оману спроби Росії переконати міжнародне співтовариство в тому, що в Україні немає російських військ, зброї або найманців. Адже фактично Російська Федерація перетворила окремі райони Донецької і Луганської областей, а також Крим у свій великий військовий форпост
Леонід Кравчук

Україна також затвердила рамкову угоду щодо протимінної діяльності та доопрацювала план щодо розмінування на 19 погоджених майданчиках. Проте російська сторона під різними приводами відмовляється завершити роботу з розмінування, а також щодо чотирьох нових ділянок по розведенню сил.

«На сьогодні вже нікого не можуть ввести в оману спроби Росії переконати міжнародне співтовариство в тому, що в Україні немає російських військ, зброї або найманців. Адже фактично Російська Федерація перетворила окремі райони Донецької і Луганської областей, а також Крим у свій великий військовий форпост», - підсумував він.

Росія вже в третє ініціює відповідну зустріч у Раді Безпеці. Традиційно вона відбується напередодні щорічних дебатів, організованих Україною у Генеральній Асамблеї щодо ситуації на тимчасово окупованих територіях. Цього року дебати відбудуться 23 лютого.

Дивіться також:

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG