Спеціальні потреби

Європейці назвали підтримку України одним із найбільших досягнень року


Олену Зеленську, першу леді України (ліворуч), вітають президентка Європейського парламенту Роберта Мецола (у центрі) та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Європейському парламенті в Страсбурзі, Франція, 14 вересня 2022 року. Фото AP.
Олену Зеленську, першу леді України (ліворуч), вітають президентка Європейського парламенту Роберта Мецола (у центрі) та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у Європейському парламенті в Страсбурзі, Франція, 14 вересня 2022 року. Фото AP.

Роком «безпрецедентних подій» і «непохитної єдності та солідарності» назвала рік, що минає Європейська комісія. Керівники інших органів ЄС та закордонних відомств країн ЄС надсилають українцям свої листи подяки і солідарності.

Керівний орган Європейського Союзу у серії твітів відзначив, що європейці надали українцям безпрецедентну підтримку.

«Європейці відкрили свої домівки для мільйонів українських біженців. Країни ЄС, бізнес і люди об’єдналися в наданні гуманітарної допомоги. ЄС та країни ЄС виділили на підтримку України 19,7 млрд євро», – написала Єврокомісія у своєму Twitter.

Серед інших досягнень року, що минає, керівники Європейського Cоюзу згадали дев’ять пакетів санкцій, накладених на Росію, кроки, зроблені в напрямку до енергетичної незалежності, допомогу в забезпеченні вивозу українського збіжжя, що перед війною могло прогодувати 400 мільйонів людей, плани щодо розширення ЄС, коли Україна, Молдова та Боснія-Герцеговина отримали статус кандидатів на вступ.

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола подякувала українцям за те, що вони «надихнули світ». Очільниця законодавчого органу ЄС написала, що вона була «зворушена», побачивши білборд зі своїм портретом і словами подяки, встановлений в Ірпіні, що «був свідком такого жаху, чиї люди надихнули світ».

«Дякую Ірпінь, – написала Мецола у своєму твіті. – Європейський парламент залишиться на вашому боці. Ми не припинимо боротися за справедливість і відповідальність за те, що ви пережили під російською окупацією».

Словам підтримки українцям написав від імені громадян Швеції Міністерство закордонних справ країни.

Шведські дипломати зазначатили Twitter, що відповідно до даних Євробарометру, соціологічної служби ЄС, «97% громадян Швеції схвалюють підтримку України з боку ЄС».

«96% громадян Швеції схвалюють конкретні дії ЄС – такі як санкції чи фінансова, військова чи гуманітарна підтримка Україні», – мовиться у твіті шведських дипломатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG