Спеціальні потреби

Спроби врегулювання питань торгівлі між Україною, ЄС і Росією поки не мали успіху


Володимир Путін
Володимир Путін

Російські засоби масової інформації, посилаючись на слова президента Володимира Путіна, заявили, що Росія і далі робитиме зусилля для врегулювання існуючих торговельних суперечок з Європейським Союзом та Україною.

«Я думаю, що ми багато разів повернемося до цих питань. Ми хочемо налагодити відносини з нашими партнерами, і ось з цієї тематики, з Україною хочемо, і з Євросоюзом хочемо», – сказав Путін.

Минулого тижня Путін підписав указ про припинення з першого січня 2016 року дії Договору про зону вільної торгівлі з Україною.

Цього самого дня, в рамках Угоди про асоціацію між Євросоюзом і Україною в життя входить зона вільної торгівлі між обома сторонами. Якщо ця угода набуде чинності – російська сторона погрожує Україні повним товарним ембарго.

Зближення між Україною та ЄС, у тому числі угода про вільну торгівлю, лягли в основу протистояння між Брюсселем і Москвою за вплив на Київ.

Коли на початку 2014 року Віктор Янукович, який обіймав тоді пост президента України, відмовився від угоди під тиском Росії, на вулицях Києва спалахнули протести, які вилилися в кризу, в ході якої Янукович утік з країни, а до влади прийшов проєвропейський уряд.

Євросоюз і Україна відклали реалізацію торговельної угоди у зв’язку з занепокоєнням Москви з приводу того, що через її кордони хлинуть європейські товари, що знижують конкурентоспроможність російського експорту. Однак, судячи з останніх коментарів представників європейської та російської сторін, численні зустрічі не допомогли їм залагодити розбіжності.

Єврокомісар з торгівлі Сесілія Мальмстрем у понеділок висловила сумніви в обґрунтованості російського занепокоєння. «Ми були дуже відкриті і готові вислухати побоювання Росії. Деякі з них, на наш погляд, нереалістичні в економічному відношенні. Деякі з них можуть бути реальними», – сказала вона на прес-конференції після підсумкових переговорів у Брюсселі.

Російський міністр економічного розвитку Олексій Улюкаєв, виступаючи в Брюсселі, сказав, що ніякої угоди досягнуто не було і Москва скасує введені в 2011 році пільги для України з 2016 року, коли почнеться реалізація торговельної угоди між Києвом та ЄС.

Дивіться також: Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ

Барак Обама розповів про стратегію боротьби з ІДІЛ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG