Спеціальні потреби

Лідери ЄС збираються на саміт щодо Греції


У вівторок у Брюсселі відбудеться позачерговий саміт глав держав і урядів країн єврозони для обговорення результатів референдуму в Греції.

У понеділок тиск на Афіни посилився після того, як один з головних кредиторів Греції Європейський центральний банк (ЄЦБ) зберіг рівень обсягу кредитування грецьких банків в рамках програми екстреної кредитної допомоги (ELA) - без змін.

Передбачається, що без зовнішньої допомоги, грецькі банки вже у середу вичерпають свої запаси готівки, а пізніше цього місяця Афіни оголосять дефолт за виплатами своїх боргів європейським кредиторам.

Промовляючи у понеділок після зустрічі у Парижі з президентом Франції Франсуа Олландом канцлер Німеччини Анґела Меркель заявила, що передумов для відновлення переговорів щодо нового пакету фінансової допомоги для Греції поки що немає.

За словами Меркель, тепер Ципрас повинен запропонувати конкретну програму, домовитися з кредиторами і знайти вихід зі ситуації, щоб залишитися в єврозоні.

У неділю на всенародному референдумі греки відмовилися прийняти вимоги ЄС і МВФ щодо жорсткого реформування своєї економіки в обмін на отримання екстреної позики.

Дивіться також: Від Греції чекають конкретних пропозицій

Аналітика: Чи стане приклад Греції "заразним"? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

XS
SM
MD
LG