Спеціальні потреби

Рішення ЄС щодо продовження санкцій проти Росії набуло чинності


У понеділок Рада Європейського Союзу прийняла рішення про продовження економічних санкцій проти Росії до 31 липня 2016 року.

Ухвалене 21 грудня Радою Європейського Союзу рішення продовжити ще на півроку санкції проти Росії опубліковано у вівторок в Офіційному журналі ЄС.

Як повідломляється в документі, рішення набуває чинності з моменту публікації юридичного акту, тобто сьогодні.

У понеділок Рада ЄС прийняла рішення про продовження економічних санкцій проти Росії до 31 липня 2016 року.

Нагадаємо - спочатку санкції проти РФ були запроваджені 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії Росії на сході України.

Проте 22 червня 2015 року Рада ЄС продовжила термін дії обмежувальних заходів на шість місяців - до 31 січня 2016 року.

Таке рішення було погоджено у березні 2015 року, коли лідери ЄС домовилися пов'язати тривалість санкцій з повною реалізацією Мінських угод, яка була передбачена на 31 грудня 2015 року.

«Оскільки Мінські угоди не будуть повністю реалізовані до цього терміну, санкції будуть продовжені, хоча Рада ЄС продовжує моніторити прогрес їх реалізації», - йдеться в офіційному повідомленні прес-служби Ради, оприлюдненому у понеділок.

У цьому повідомленні також уточнюється, що заходи, запроваджені спочатку в липні 2014 року, були посилені у вересні 2014 року. «Вони торкаються деяких обмінів з Росією у фінансовій, енергетичній і оборонній галузях і в сфері товарів подвійного призначення», - зазначається у понеділковому прес-релізі ЄС.

Ще один пакет санкцій ЄС, проти групи російських посадовців, представників угруповань бойовиків на сході України та причетних до анексії Криму, а також низки юридичних осіб за дії проти територіальної цілісності, суверенітету й незалежності України наразі чинний до 15 березня 2016 року.

Окремий «кримський» пакет санкцій ЄС на цей час продовжений до 23 червня 2016 року.

Дивіться також: Поглиблення співпраці України з НАТО – польська перспектива

Україна має переконати НАТО, що вона йому потрібна - польський журналіст. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG