Спеціальні потреби

Європейський Союз продовжив санкції проти Росії


Європейський Союз продовжив економічні санкції. Вони залишаться в силі до кінця січня наступного 2017 року.

Лідери ЄС закликали домагатися більшого прогресу у встановленні миру на сході України.

«Оцінивши те, як втілюються Мінські угоди, Європейська рада ухвалила рішення відновити санкції протягом наступних шести місяців, до 31 січня 2017 року», – йдеться в заяві.

Нагадаємо, ЄС і США ввели санкції проти Росії в оборонному, енергетичному й фінансовому секторах в липні 2014 року, для покарання за підтримку нею сепаратистів на сході України. У відповідь Москва запровадила заборону на експорт сільськогосподарської продукції з країн ЄС, і продовжує заперечувати будь-який зв’язок із сепаратистами.

Від самого початку у середині ЄС думки про те, чи варто продовжувати санкції розділилися. Серед країн, які виступали проти них була, зокрема Словаччина, яка заявляла, що нинішня політика санкцій є недієздатною. Зіпсувати свої стосунки з Росією боялися також такі країни, як Німеччина, Італія й Угорщина.

Інші країни, як, наприклад, Великобританія, зайняли рішучу позицію, стверджуючи, що Росія має бути покараною за свої протиправні дії в Україні. Проте після рішення Великобританії покинути ЄС, виникають питання про те, наскільки життєздатними тепер виявляться санкції.

З квітня 2014 року війна на Донбасі забрала життя більш, ніж дев’яти тисяч людей. А з часу підписання Мінських угод, режим припинення вогню на сході України був радше умовністю, що підтверджують не лише дані українського уряду, а й НАТО.

Дивіться також: ФБР ловитиме українських корупціонерів? - пояснює посол США

ФБР ловитиме українських корупціонерів? - пояснює посол США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:38 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG