Спеціальні потреби

ЄС готується до напливу біженців із Близького Сходу


Заворушення на Африканському континенті зумовили наплив рекордної кількості біженців у Європу. Втікаючи від насилля у Лівії, Єгипті та Тунісі, тисячі мешканців цих країн перетинають Середземне море у пошуках безпечного притулку. Італійська берегова охорона, яка, як правило, патрулює ці води від наркоторговців, затримала вже понад шість тисяч нелегальних мігрантів на острові Лампедуза, за 120 кілометрів від Тунісу.

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні закликає ЄС створити фонд допомоги країнам, які першими прийматимуть наплив біженців. Європарламентарі вітають прихід демократії на Африканський континент, але не мають спільної позиції щодо того, як реагувати на наслідки таких переворотів.

Німеччина та Австрія переконані, що очікувана кількість біженців дещо перебільшена. А міністр внутрішніх справ Іспанії Альфредо Рубалкаба каже, що все ж таки необхідна спільна реакція ЄС:

«Ми не повинні думати, що біженці, які прибули в Італію цього тижня, тут і залишаться. Ні, вони прибули в Європу, тому що Італія – це ворота у ЄС. Ми мусимо разом підійти до вирішення цієї проблеми, бо вона стосується усіх нас».

Протести в арабському світі матимуть негативні наслідки для економіки регіону. Однак новопризначений представник центрального банку Тунісу Мустафа Наблі зазначив, що хвиля мігрантів у Європу принесе дешеву робочу силу у європейські країни:

«Ми подивилися на цифри і оцінили демографічну ситуацію в Європі, яка прийматиме велику кількість робітників з Північної Африки. Це не програшна, а навпаки – виграшна ситуація».

Однак європейські міністри кажуть, що притулок великої кількості біженців вимагатиме додаткових витрат, а нестабільність може створити сприятливі умови для формування терористичних угруповань.

Самі ж біженці кажуть, все що вони шукають – це свобода та шанс на краще життя. На жаль, багатьом цей шанс навряд чи випаде. Затримані на острові Лампедуза тимчасово живуть у таборах для біженців. Згодом нелегалів повертатимуть назад у їхні країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG