Спеціальні потреби

РБ ООН розглядає можливість введення над Лівією зони забороненої для польотів


Засідання Ради Безпеки ООН

У середу збройні сили Муаммара Каддафі завдали чергових ударів по містах, контрольованих лівійськими повстанцями. Рада Безпеки ООН почала консультації про можливе введення забороненої для польотів зони над країною.

Очевидці кажуть, що під час урядових обстрілів у місті Місрата було вбито щонайменше п’ятеро людей.

Попри те, що бойові дії між опозиційними та проурядовими силами Лівії загострюються, міжнародна позиція щодо введення в країні забороненої для польотів зони залишається невизначеною. Рада Безпеки ООН обговорює проект резолюції щодо ситуації.

Великобританія, Франція та Ліван підтримують пропозицію Ліги арабських держав заборонити польоти над Лівією. У середу президент Франції Ніколя Саркозі закликав Раду Безпеки підтримати заходи. Але держсекретар США Гілларі Клінтон заявила журналістам у Каїрі, що будь-яке рішення Ради має бути узгодженим із позицією арабських лідерів.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав до негайного припинення бойових дій у Лівії. Спеціальний посланник ООН упродовж двох днів перебував у Лівії, де закликав лівійських чиновників прислухатися до закликів міжнародної спільноти припинити бойові дії і насильство та забезпечити доступ гуманітарної допомоги в країну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG