Спеціальні потреби

ЄС забезпечив собі «більш ніж достатньо» вакцин від коронавірусу і думає про сусідів


Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції у Брюсселі 8 січня 2021 р.
Урсула фон дер Ляєн на прес-конференції у Брюсселі 8 січня 2021 р.

Європейський союз проголосив, що вже придбав і замовив стільки доз різних вакцин від коронавірусу, що їх буде більш ніж досить для щеплення усіх громадян країн ЄС.

Програма вакцинацій у 27-ми країнах організації офіційно розпочалася 27 грудня.

Урсула фон дер Ляєн, яка очолює Європейську комісію, повідомила 7 січня про придбання ще 300 мільйонів доз вакцини Pfizer/BioNTech на додаток до 300 мільйонів закуплених у цих виробників раніше.

Ми можемо бути у безпеці лише тоді, коли усі в Європі і наші сусіди матимуть доступ до вакцин.
Урсула фон дер Ляєн

Також у ЄС цього тижня ліцензували вакцину від коронавірусу розроблену компанією Moderna, від якої Європа очікує 160 мільйонів доз.

Європейський відомство, яке відповідає за безпеку медичних препаратів, зараз розглядає вакцину розроблену Оксфордським університетом і компанією AstraZeneca.

«Це означає, що ми матимемо більш ніж достатньо вакцин упродовж надійного періоду часу», - сказала Урсула фон дер Ляєн у Брюсселі.

Вона також підкреслила: «Ми можемо бути у безпеці лише тоді, коли усі в Європі і наші сусіди матимуть доступ до вакцин».

Загалом Європейська комісія ще на стадії розробок уклала замовлення на придбання 2,3 мільярдів доз різних вакцин від коронавірусу у принаймні шести розробників: BIONTECH/PFIZER, MODERNA, ASTRAZENECA, JOHNSON&JOHNSON, CUREVAC, SANOFI-GSK .

«Ми усі погодилися і зобов’язалися законом, що не буде паралельних переговорів, не буде паралельних контрактів, отже ми працюємо як 27. Ми разом ведемо переговори, разом закуповуємо і разом проводимо щеплення», - сказала Урсула фон дер Ляєн.

Цього тижня міністри закордонних справ понад десяти країн ЄС звернулися до керівних органів Євросоюзу із закликом сприяти наданню вакцин від коронавірусу Україні та іншим східним партнерам організації.

Щодо України лунали застереження, що український уряд раніше не зміг укласти з розробниками прямих угод на закупівлю вакцин від коронавірусу, а вакцин, які Україні пообіцяли у межах допомогової програми Всесвітньої організації охорони здоров'я буде недостатньо для українського населення.

30 грудня український уряд повідомив про домовленість щодо постачання 1,8 мільйонів доз вакцини китайської компанії Sinovac Biotech, які очікують в Україні в лютому 2021 року.

Дивіться також: Як триває процес вакцинації у США, і з якими викликам зіштовхуються медики. Відео

Як триває процес вакцинації у США, і з якими викликам зіштовхуються медики. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG