Спеціальні потреби

Лідери Євросоюзу домовились про надання фінансової допомоги Греції


Лідери Євросоюзу домовились у Брюсселі щодо механізму фінансової допомоги обтяженій кризою Греції та іншим занапащеним боргами країнам зони євро.

Лідери Євросоюзу опрацювали у Брюсселі механізм фінансової допомоги для обтяженої кризою Греції та інших занапащених боргами країн зони євро.

Керівники Європейського Союзу схвально привітали домовленість про пакет для порятунку Греції, прийнятий після багатотижневих інтенсивних обговорень. В ньому передбачено механізм допомоги, що теоретично можливий для застосування до будь-якої країни єврозони, якщо в цьому виникне потреба. Це базується на поєднанні надходження позик із 16 країн, що користується валютою євро, з грішми Міжнародного валютного фонду. Механізм допомоги - запропонований Францією і Німеччиною - входить в дію лише тоді, коли Греція, чи будь-яка занапащена боргами країна єврозони не може позичити гроші по поміркованих облікових ставках на ринку. Кожну позику для цих країн повинні схвалити всі члени-користувачі валютою євро.

Під час прес-конференції у Брюсселі, президент Франції Ніколя Саркозі хоч і назвав досягнуту домовленість успіхом, але зазначив, що це явно запобіжний захід, якого взагалі не повинно було б бути. Це, як він зазначив, позитивний сигнал для фінансових ринків світу і відкриває Афінам можливість позичати гроші по поміркованих ставках та одночасно здійснювати жорсткі економічні заходи. Дві третини будь-якої допомогової позики повинні надходити від країн-членів єврозони, а решту буде покривати МВФ, додав Саркозі.

Домовленість про механізм надання фінансової допомоги прийнято під час дводенного саміту у Брюсселі, що відбувався в атмосфері посиленого тиску. Скута страйками і протестами Греція намагається зменшити внутрішні витрати, рекордну заборгованість та бюджетний дефіцит. Економічна ситуація могла б навіть погіршитись, якщо б Афінам довелось плати великі відсотки за позичені гроші.

Німеччинина спершу була проти викупу Греції з боргів. Інші учасники нарад у Брюсселі спочатку скептично поставились до ідеї про залучення до цієї справи Валютного фонду в побоюванні того, що це може підірвати довіру до спроможності єврозони самим зарадити власним проблемам. Втім, канцер Німеччини Ангела Меркель все таки привітала досягнуту домовленість про допомогу Греції і назвала це ознакою спроможності співпраці між країнами Євросоюзу. А президент Європейського центрального банку Жан-Клод Тріше заперечив, що підключення до цього МВФ може підірвати автономність єврозони.

«Я вважаю це реальною розв’язкою для забезпечення того, що є для нас вагомим – забезпечення відповідальності урядів єврозони. Вони несуть надзвичайну відповідальність у сенсі виконання домовленості, збереження стабільності і розвитку. Ми вважаємо, що ця розв’язка забезпечує виконання таких зобов’язань».

Європейський Союз також зобов’язав свого голову Германа Ван Ромпоя представити до кінця року план про жорсткіші економічні заходи у підході до країн-членів цього блоку та впровадити суворіші запобіжні механізми для уникнення таких криз, як у Греції, в майбутньому.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG