Спеціальні потреби

Київ просить ЄС направити експертів на схід України


Петро Порошенко і Дональд Туск
Петро Порошенко і Дональд Туск

Україна запропонує Європейському Cоюзу направити в Східну Україну експертів з цілої низки напрямків – від розмінування до навчання співробітників міліції.

Про це повідомив представник України в ЄС Костянтин Єлісєєв.
За словами Єлісєєва, Україна підніме це питання на саміті в Києві за участю президента України Петра Порошенка, голови Європейської комісії Жан-Клода Юнкера і голови Європейської ради Дональда Туска.
«Ми вважаємо, що прийшов час переходу від теоретичних дебатів до практичної дискусії», – заявив він журналістам, додавши, що Україна запропонує ЄС направити в східні регіони країни оціночну місію для вивчення можливої ролі ЄС.

Єлісєєв сказав, що Україна запропонувала 15 різних напрямів, у яких може працювати місія ЄС для підтримки Мінських угод про припинення вогню і зіткнень між проросійськими сепаратистами і українськими збройними силами.

Місія ЄС буде доповнювати роботу ОБСЄ з моніторингу ситуації, повідомив він, давши зрозуміти, що вона може допомогти Україні у відновленні контролю над кордоном з Росією, розмінуванні територій у Донецькій і Луганській областях та підготовці співробітників місцевої міліції.

Раніше Росія відкидала заклики Києва про направлення миротворчих сил ООН на схід України.

Україна розглядає можливість створення спільного з ЄС Бюро з розслідування шахрайства для контролю за використанням коштів ЄС, виділених Києву, повідомив Єлісєєв.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG