Спеціальні потреби

ЄС узгодив план підтримки економіки ураженої коронавірусом


Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель після прес-конференції на світанку 21 липня 2020 р. у Брюсселі
Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і президент Європейської ради Шарль Мішель після прес-конференції на світанку 21 липня 2020 р. у Брюсселі

Керівники країн Європейського Союзу узгодили план фінансової підтримки економіки після тривалих переговорів у Брюсселі, позначених гострими суперечками.

Найскладнішим було питання розподілу спеціального фонду на суму €750 мільярдів ($859 млрд.) пов’язаного з бюджетом ЄС - приблизно €1,1 трильйона.

Йдеться про набагато більше ніж гроші... Я вважаю, що цю домовленість будуть вважати ключовим етапом на європейському шляху.
Шаль Мішель, президент Європейської ради

Гроші у допомоговий фонд Євросоюз має позичити на міжнародному фінансовому ринку.

Спочатку пропонували, щоб близько €500 мільярдів з фонду виділяти найбільш ураженим коронавірусом країнам у вигляді субсидій, а решту - як кредити.

Але група країн на чолі з Нідерландами, які називали себе «ощадливими», наполягали, щоб частка субсидій була меншою, і зрештою переговори зійшлися на сумі €390 мільярдів.

Друга частина - €360 мільярдів будуть розподілені у вигляді дешевих кредитів.

План ще має бути схвалений Європейським парламентом.

Австрійський канцлер Себастіан Курц у Twitter особливо дякував «ощадливим» колегам
Австрійський канцлер Себастіан Курц у Twitter особливо дякував «ощадливим» колегам

Президент Європейської ради Шарль Мішель, який головував на саміті, повідомив про досягнення домовленості після 5 години ранку за центральноєвропейським часом.

ЄС зазнав критики за повільну реакцію на початку пандемії коронавірусу у Європі, коли головний тягар впав на плечі національних урядів країн, і деякі - зокрема Італія та Іспанія виявилися більш ураженими, ніж інші.

Політики у Брюсселі заявляли про необхідність продемонструвати солідарність та дієвість Євросоюзу в умовах найглибшого з часів Другої світової війни економічного спаду, спричиненого пандемією.

“Йдеться про набагато більше ніж гроші. Йдеться про працівників і родини, їхні робочі місця, їхнє здоров’я і добробут. Я вважаю, що цю домовленість будуть вважати ключовим етапом на європейському шляху”, - сказав Шаль Мішель на світанковій прес-конференції.

Агентство Reuters зауважує, що Європа змогла краще стримувати коронавірус ніж США, співпрацюючи у питаннях охорони здоров’я, економіки, регулювання пасажирського транспорту тощо.

Але після майже панічних тижнів у березні та квітні ЄС опинився під великим тиском продемонструвати свою дієвість і потрібність.

Дивіться також: Переговори в Європі стосовно виходу з економічної кризи

Переговори в Європі стосовно виходу з економічної кризи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00

XS
SM
MD
LG