Спеціальні потреби

Переговори ЄС щодо подолання коронавірусної кризи триватимуть четвертий день


Керівники країн ЄС вперше зібралися на зустріч у Брюсселі після того, як упродовж кількох місяців карантину провадили наради переважно з допомогою телефонного і відео зв’язку
Керівники країн ЄС вперше зібралися на зустріч у Брюсселі після того, як упродовж кількох місяців карантину провадили наради переважно з допомогою телефонного і відео зв’язку

Керівники 27 країн Європейського Союзу вимушені зібратися на четвертий день переговорів у Брюсселі, щоб досягти згоди стосовно амбітного плану виходу з економічної кризи, спричиненої пандемією коронавірусу.

Головуючий на першому від початку пандемії саміті ЄС президент Європейської Ради Шарль Мішель, вказав учасникам, що треба діяти разом, щоб протистояти небувалій кризі.

Пора досягти угоди, яка дозволила б нам надавати дуже потрібну допомогу нашим громадянам та економікам.

Комісар ЄС з питань бюджету Йоганнес Ган нагадав, що «на тлі суперечок про те, хто що отримає - криза з коронавірусом не минула. Кількість заражень у багатьох країнах зростає. Пора досягти угоди, яка дозволила б нам надавати дуже потрібну допомогу нашим громадянам та економікам».

Країни Євросоюзу повинні вирішити, як краще використати величезний фонд, щоб Європа могла успішно вийти з найглибшої рецесії з часів Другої Світової війни.

Йдеться про 1,8 трильйона євро ($2,06 трильйона), що включають в себе бюджет ЄС на наступні 7 років разом з 750 мільярдами євро, які мали б бути позичені випуском облігацій на міжнародному фінансовому ринку.

Важливим питанням для керівників є те, яку частину позичених грошей краще розподілити у вигляді кредитів, а яку - у вигляді субсидій.

Найбільш уражені пандемією і порівняно бідніші країни півдня Європи наполягають на тому, щоб було більше субсидій, і щоб обов’язки виплат за позичені на ринках кошти лягали колективною відповідальність на ЄС.

З Брюсселя повідомляють, що деякі промислові північні країни Євросоюзу, зокрема Австрія, Данія, Нідерланди, Швеція та Фінляндія, наполягають на тому, щоб частка субсидій була меншою, а також наголошують на жорсткішій фінансовій відповідальності кожної окремої країни.

Нідерландські політики та представники інших північних країн вказують, що вони у перерахунку на душу населення вносять до бюджету ЄС найбільше і зобов’язані відповідати перед своїми громадянами за витрату коштів.

Є країни, головно Нідерланди, які хотіли б створити механізм, який давав би можливість нідерландцям фактично контролювати, як гроші витрачає південь.
Віктор Орбан, прем’єр-міністр Угорщини

Нідерландський прем’єр-міністр Марк Рютте напередодні визнав, що переговори були близькі до провалу.

Досягнення компромісу ускладнене також пропозиціями, щоб виділення європейських субсидій урядам було поставлене у залежність від того, як уряди дотримуються правил Євросоюзу.

Противники таких умов заявляють, що йдеться про неприйнятні політичні передумови.

Британські ЗМІ повідомляють, що президент Франції Еммануель Макрон, який закликає до більшої солідарності, в один з моментів буцімто бив рукою по столу і погрожував демонстративно вийти з переговорів.

Президент Центрального європейського банку Крістін Лаґард сказала, що вона проти поспішного рішення, досягнутого будь-якою ціною.

«Ідеально було б якби домовленість лідерів була амбітною, коли йдеться про розмір і компоненти плану… навіть якщо це забере трохи більше часу», - сказала вона агентству Reuters.

Дивіться також: Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка

Як пандемія змінила ринок нерухомості Нью-Йорка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Відео - найголовніше

Десяті роковини трагедії МН17. Наслідки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:22 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG