Спеціальні потреби

Меркель не виключила, що переговори ЄС по коронавірусу можуть закінчиться без досягнення домовленості


EU leaders summit in Brussels
EU leaders summit in Brussels

Неділя стала третім днем переговорів лідерів ЄС в Брюсселі, які намагаються домовитися про масштабний план відновлення економіки, яка постраждала від пандемії коронавірусу, і безпрецедентне багаторічному бюджеті обсягом 2 трильйони доларів.

Тим часом, канцлер Німеччини Ангела Меркель попередила, що саміт 27 лідерів може завершитися без укладення угоди.

«Я не можу сказати, чи буде прийнято рішення, - сказала Меркель, приїхавши на додатковий день переговорів. - Є величезна добра воля, але є і безліч різних позицій. Я приєднаюся до роботи. Але, можливо, сьогодні результат не буде досягнутий».

Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і господар саміту, голова Європейської Ради Шарль Мішель, були готові виступити з новою пропозицією щодо виходу з глухого кута, після того як саміт, який планувався як дводенний, в суботу не приніс результатів.

Меркель і Макрон покинули бурхливу дискусію ввечері в суботу після того, як прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте і його союзники по так званій «Ощадливій п'ятірці» - Австрія, Фінляндія, Данія і Швеція - заблокували запропоновану раніше угоду.

«Вони пішли в поганому настрої, - заявив Рютте в ніч на неділю. - Той факт, що ми продовжуємо діалог, показує, що ми всі налаштовані оптимістично».

Заплановане на полудень відновлення роботи саміту було відкладено, щоб дозволити різним групам провести переговори в кулуарах.

XS
SM
MD
LG