Спеціальні потреби

ЄС обговорює обмеження на кредитування проектів у Росії


Уряди країн Європейського Союзу обговорюють можливість припинення або обмеження фінансування нових проектів у Росії по лінії двох міжнародних банківських організацій з цілю домогтися від Москви підтримки мирного плану щодо України.

Йдеться про припинення видачі кредитів на проекти в Росії по лінії заснованого ЄС Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) і Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР), повідомили Reuters дипломат ЄС і джерело в уряді Німеччини.

Ніяких рішень поки не прийнято, але німецьке джерело дало зрозуміти, що дискусія може поновитися, якщо до кінця тижня не вдасться укласти угоду про встановлення перемир’я і деескалацію ситуації на сході України.

Високопоставлене джерело в ЄБРР також повідомило, що основні країни-акціонери банку не хочуть, щоб він припиняв кредитування проектів у Росії.

Ухвалення рішення в ЄБРР ускладнюється ще й тією обставиною, що одним з 64 акціонерів банку є сама Росія. Протягом останніх місяців ЄС погрожує ввести жорсткі економічні санкції проти Москви, якщо вона не буде сприяти зниженню напруженості на сході України, де в зіткненнях між урядовими військами і промосковськими сепаратистами загинули сотні людей.

До теперішнього моменту ЄС ввів санкції, що торкнулися приблизно 60 чоловік з Росії і України. Їм заборонено в’їзд до країн Євросоюзу, а їхні активи заморожені. Крім того, санкції торкнулися двох енергетичних компаній в Криму. Ці заходи були прийняті у відповідь на анексію Москвою українського півострова цього року.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG