Спеціальні потреби

Ерік Рубін: США стурбовані порушеннями прав людини в Криму


Ерік Рубін
Ерік Рубін

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Росією Криму, який залишається невід’ємною частиною України, і сподіваються на те, що міжнародне співтовариство повністю поділяє такий підхід, заявив в інтерв’ю Грузинської службі «Голосу Америки» заступник помічника держсекретаря США у справах Європи і Євразії Ерік Рубін.

Високопоставлений американський дипломат підкреслив, що США стурбовані зростаючим числом випадків порушень прав людини в ставленні до населення півострова, в тому числі – насильницької денаціоналізації і паспортизації, дискримінацією щодо відмінних від російської мов, переслідуванням кримських татар.

Говорячи про ситуацію на сході України, представник Держдепартаменту наголосив, що Росія надає пряму підтримку сепаратистам, виступаючим проти українського уряду. США мають у своєму розпорядженні численні факти, що підтверджують порушення українського кордону російською стороною. «Це також має бути негайно припинене» – заявив Ерік Рубін.

Росія повинна зробити все від неї залежне, щоб на сході України дотримувався режим припинення вогню та інші пункти Мінської угоди, необхідно, щоб російські військовослужбовці негайно покинули зону конфлікту, щоб Москва сприяла досягненню міцної і чесної угоди, підкреслив Ерік Рубін.

В ході візиту Петра Порошенка до Вашингтона США оголосили про деякі додаткові кроки в забезпеченні безпеки України і підвищенні обороноздатності української армії. «Проте я повторю за президентом Обамою: ми не віримо в те, що цей конфлікт може бути вирішений військовими засобами», заявив заступник помічника держсекретаря США. Як і інші сучасні конфлікти, цей має вирішуватися дипломатичним, переговорним шляхом на основі міжнародного права і з дотриманням суверенітету і територіальної цілісності України, підкреслив Ерік Рубін.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG