Спеціальні потреби

Кому заважали біг-борди з котом і «Свободою» у Дніпродзержинську?


Дніпропетровськ – У Дніпродзержинську не вщухає скандал навколо біг-бордів із критикою влади. На початку тижня там пошкодили резонансний біг-борд із бабусею і котом, вже за кілька днів невідомі зрізали у місті 15 рекламних щитів із антивладними закликами. В опозиції заявляють про можливу причетність до «біг-бордової війни» правоохоронців й провладних сил. Натомість в міліції і в Партії регіонів такі звинувачення категорично відкидають.

«Я думаю, що вони – влада – просто вирішили йти ва-банк, щоб не було розміщено жодної критики. Вони просто надали наказ знищити».
Віталій Купрій
15 біг-бордів, які належать опозиційному депутату Дніпродзержинської міської ради Віталію Купрію, невідомі зрізали о другій ночі, заявляє сам депутат. Каже: рекламні носії викрали одночасно у різних районах міста, працювала важка техніка, відтак, підозрює, діяли організовано, за вказівкою. На тих біг-бордах, пояснює депутат, на прохання Всеукраїнського об’єднання «Свобода», була розміщена антиреклама Партії регіонів і влади: написи на зразок «Набридло знущання влади?», «Не хочеш жити по понятіям?» тощо.

Купрій заявляє: інцидент прямо пов’язаний зі скандалом навколо іншого біг-борда – із зображенням бабусі з котом і написом: «Взнала, що внук голосував за «регіони», переписала хату на кота». Автором цього резонансного напису, зі слів депутата, був його приятель, «колега по критиці влади», активіст Максим Голосний. Його біг-борд днем раніше невідомі обідрали, а сам Голосний наразі перебуває у розшуку, який він називає «політичним переслідуванням».

«Можливо, високі люди за цим стоять»

Віталій Купрій зазначає: «війну біг-бордам» у Дніпродзержинську оголосили провладні сили, яким не подобається критика.

«Я думаю, що вони – влада – просто вирішили йти ва-банк, щоб не було розміщено жодної критики. Вони просто надали наказ знищити. Працювало декілька бригад, адже між біг-бордами – десь 20 кілометрів. У мене є свідчення свідків, які називають, які автомобілі там працювали. «Волга» була, ВМВ, «Опель», крани, КРАЗи. Міліція знала про це, не попередила, можливо, дуже високі люди за цим стоять», – сказав у коментарі Радіо Свобода Віталій Купрій.

Між тим у правоохоронних органах такі звинувачення категорично відкидають. Речник обласного управління міліції Олексій Щербатов повідомив Радіо Свобода, що заяву про ймовірний злочин від депутата у середу прийняли, тепер перевіряють інформацію.

«Є заява пана Купрія, який є кандидатом у народні депутати, про зникнення 15 біг-бордів з його агітацією. Але є питання з установкою права власності на ці біг-борди. Нібито є якісь рішення судів щодо демонтажу. Наразі міліція проводить перевірку, після якої буде рішення про порушення кримінальної справи або відмову», – сказав Радіо Свобода Олексій Щербатов.

Водночас правоохоронці заперечують, що кримінальну справу проти Максима Голосного порушили через скандальний біг-борд «з бабусею і котом» у Дніпродзержинську. За офіційним повідомленням УМВС, Голосного оголосили в розшук через кримінальну справу, пов’язану з розтратою майна. Злочин нібито мав місце, коли Голосний був селищним головою.

Відкидають звинувачення в причетності до «біг-бордової війни» у Дніпродзержинську й в обласному штабі Партії регіонів. «Дніпропетровська обласна організація Партії регіонів не має ніякого стосунку до вказаних дій», – наголосив керівник прес-служби штабу Андрій Міхейченко.

Тим часом у середу народний депутат від фракції БЮТ Олена Кондратюк звернулась до Генеральної прокуратури з проханням знайти винних в пошкодженні біг-бордів у Дніпропетровській області.

А соціальні мережі вибухнули пародіями на біг-борд «з бабусею і котом», ось де-які з мережі Facebook:
XS
SM
MD
LG