Спеціальні потреби

Міністр енергетики США Рік Перрі приїхав в Україну закріпити і розвинути співпрацю. Відео


Міністр енергетики США Рік Перрі приїхав в Україну закріпити і розвинути співпрацю. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Вугілля з Пенсильванії тепер спалюють на трипільскій ТЕС в Київській області. Закріпити і розвинути співпрацю в енергетичний галузі, до України приїхав міністр енергетики Сполучених Штатів Рік Перрі. Поміж іншого у Києві він заявив, що кілька американських компаній хотіли б видобувати сланцевий газ в Україні. Цей та інші проекти він планує обговорити з українськими урядовцями.

На Трипільську ТЕС Перрі прибув прямо з аеропорту. Він із задоволенням спілкується із керівництвом станції і фотографується на тлі вугілля – саме того, яке прибуло сюди за домовленістю президентів України і США – Порошенка і Трампа. Називає цю угоду знаковою і символічною в співпраці двох держав: “Ми стоїмо буквально на горі пенсильванського вугілля. І це промовистий приклад партнерства України і Сполучених Штатів. Ми працюємо над розширенням цієї співпраці”.

Чому для України був важливий цей контракт "Голосу Америки" пояснив в.о. генерального директора ПАТ “Центренерго” Олег Коземко. Він звертає увагу, що Трипільська ТЕС завжди працювала на донецькому антрациті, але на початку минулого року постачання з окупованих територій припинилося. У тій ситуації українських енергетиків виручила Америка.

“Я думаю, що всі пам’ятають 2017 рік, коли була блокада окупованих територій, коли не було жодної поставки антрациту і енергетичні компанії стикнулися з проблемою дефіциту антрацитової групи вугілля і тоді була дилема: де купувати антрацит. Вибір був який: або ми купуємо з РФ, або ми купуємо в США. Ми вирішили купувати в Америці, тому що це надійний партнер. Це партнер, який не скаже взимку, що ми вам припиняємо відвантаження вугільної продукції. Є договір – договір виконується”, - пояснив Коземко.

На станції кажуть: американці не тільки постачають антрацит, а й допомагають переобладнати станцію, щоб вона змогла працювати на вугіллі газової групи. Саме таке вугілля є в достатній кількості на підконтрольній українській владі території. Під час візиту до Києва Перрі обговорюватиме й інші проекти, спрямовані на енергетичну незалежність України, повідомила "Голосу Америки" заступник міністра енергетики України Наталія Бойко.

“У нас також є інші напрямки зміцнення енергетичної безпеки по атомному комплексу, по газовидобутку ми бачимо цікавість з боку американських компаній. Вони хочуть видобувати газ в Україні, що для нас дуже важливо. Мова також йде про спільний план стійкості для енергосистеми України”, - розповіла Бойко.

Мова йде про сланцевий газ, підтвердив Рік Перрі. За його словами, американські компанії вже на низькому старті і готові добувати його в Україні. Не вказує конкретних назв, але натякає: є такі, зокрема, і його рідному штаті, в Техасі, де й придумали спосіб недорогого видобування сланцевого газу.

“У нас багато енергетичних компаній, які хочуть приїхати і обговорити з українськими урядовцями проекти видобування газу, будівництва газогонів, створення енергетичної інфраструктури. Такі проекти дали б багатьом українцям роботу і можливість покращити рівень життя”, - поділився з Рік Перрі з "Голосом Америки".
XS
SM
MD
LG