Спеціальні потреби

Як допомогти Україні впоратись з енергокризою, обговорюють США та партнери. В Європі готуються до нового напливу біженців


Фото: В Києві відбуваються відключення струму, 27 жовтня 2022 року. (AP Photo/Andrew Kravchenko)
Фото: В Києві відбуваються відключення струму, 27 жовтня 2022 року. (AP Photo/Andrew Kravchenko)

США та партнери обговорюють те, як допомогти Україні впоратись з енергокризою, заявили в Пентагоні.

Допомога може включати генератори, очищувачі води, опалювальні пристрої, тощо, сказав речник Пентагону Пет Райдер під час брифінгу для преси у вівторок. Райдер відмовився надавати детальну інформацію щодо можливої допомоги і утримався від оголошення конкретних рішень щодо цього.

"Російські ракетні удари, - заявив Райдер, - зруйнували значну частину української енергомережі. Вплинули на потужності гідроенергетики. Тому, хоча я не маю, що оголосити сьогодні, можу сказати, що ми обговорюємо те, як США, союзники та партнери можуть допомогти. Знову, не забігаючи наперед, ми розглядаємо такі речі, як забезпечення генераторами, очищувачами води, опалювальними пристроями, тощо".

ЄС заявляв, що Європа та союзники допоможуть Україні "відремонтувати за замінити" об'єкти інфраструктури, пошкоджені нападами Росії. Про це сказала Єврокомісар з питань енергетики Кадрі Сімсон під час перебування в Києві минулого тижня.

Водночас, у Східній Європі, країни готуються до можливої нової хвилі українських емігрантів взимку.

В Словаччині говорять про збільшення напливу біженців з України. "Збільшення кількості відчутне і очікуване. Кількість наразі зросла на 15%", - каже координатор допомоги словацького міста Кошице Роман Догович.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що 4 мільйони українців без електроенергії, після російських обстрілів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG