Спеціальні потреби

Підкуп виборців чи боротьба з конкурентами?


Депутати–мажоритарники борються за дотримання виборчого законодавства, викриваючи підкуп виборців. Так, Віталій Черняховський, кандидат у депутати по 221 виборчому округу Києва, подав скаргу до ЦВК на свою конкурентку – чинного депутата Київради Аллу Шлапак. За його словами, вона роздає продуктові пайки. Шлапак це заперечує і називає дії Черняховського черговою провокацією.

Чаєм та цукерками пригощав під стінами ЦВК перехожих Віталій Черняховський, кандидат у депутати по 221 виборчому округу Києва. Він стверджує, що це із «продуктових пайків» його конкурентки Алли Шлапак, яка балотується в тому ж виборчому окрузі. Черняховський назвав цю акцію «Черновецьке чаювання» з огляду на поширену практику підкупу виборців у часи Леоніда Черновецького.

Алла Шлапак
Перехожі у Києві від теплого напою з солодощами не відмовлялись. «Все, що дають треба брати, а голосувати все одно, як серце підкаже»,– каже пенсіонер.

У нас є фотодокази підкупу виборців
Віталій Черняховський
«У нас є фото докази підкупу виборців. Дані цукерки та чай роздавались під час зустрічей з виборцями у спеціалізованій школі №187 Солом’янського району та згодом у кінотеатрі. Наша активістка принесла нам ці цукерки та підписала акт про порушення виборчого права. Зараз ми демонструємо їх громадськості. Крім того, у нас є ще двоє свідків, що зможуть під присягою у суді підтвердити підкуп», – заявив Черняховський.

За словами кандидата у депутати, 21 вересня він подав скаргу до ЦВК про підкуп виборців Аллою Шлапак. Її розглянули, але відмовили та перенаправили до МВС. 25 вересня він подасть скаргу повторно, а також подасть її до суду, щоб визнати дії Алли Шлапак незаконними.

«Кандидати повинні спілкуватись зі своїми виборцями, а не писати скарги» – Шлапак

Конкурентка Черняховського звинувачення у підкупі відкидає. У коментарі Радіо Свобода вона називає їх провокацією.

Я веду кампанію відповідно до законодавства України і ніяких порушень не виявлено
Алла Шлапак
«Факт підкупу і факт порушення законодавства встановлюють спеціальні органи. На сьогоднішній день і рішення суду, і рішення ЦВК підтвердили, що я веду кампанію відповідно до законодавства України і ніяких порушень не виявлено. Я працюю в окрузі і буду працювати далі. Кандидати повинні спілкуватись зі своїми виборцями, а не писати скарги одне на одного», – сказала Алла Шлапак.

«Такі акції – нормальна для України, політична практика» – Матвієнко

Експерт центру досліджень «Гардарика» Костянтин Матвієнко вважає, що викриття підкупу виборців, як спосіб боротьби з конкурентом, вже нормальна політична практика в Україні.

«Це спроба грати на пониження позиції Алли Шлапак», – каже політолог.

Однак і сама кандидатка, на його думку, не має достатнього політичного авторитету, щоб виграти вибори.

«У Києві немає авторитетних лідерів думки, які б могли викликати інтерес у київського виборця. Тому вона (Алла Шлапак) та багато інших кандидатів змушені вдаватися до всіляких заохочень виборців неполітичними засобами», – вважає Костянтин Матвієнко.

На думку політолога київські виборці є достатньо вибагливим, щоб відрізнити технічних кандидатів від справжніх.

Передрук з "Радіо Свобода"

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG