Спеціальні потреби

У США затвердили експрес-тести. Коронавірус виявлятимуть за 45 хвилин


Управління з санітарного контролю за якістю харчів та ліків США (FDA) затвердило перший діагностичний експрес-тест на коронавірус, результати якого можна отримати за 45 хвилин.

Про це в суботу повідомив виробник тестів - компанія з Каліфорнії Cepheid, що здебільшого займається розробками у сфері молекулярної діагностики.

У повідомленні компанії йдеться, що вони отримали від FDA “дозвіл на використання у надзвичайній ситуації” на проведення експрес-тестів. Їх переважно використовуватимуть в лікарнях та відділеннях швидкої допомоги.

Постачання лікарень тестами почнеться вже з наступного тижня.

Донині існуючі технології тестування не передбачали швидкого виявлення вірусу. Зазвичай зразки аналізів відправляють у централізовану лабораторію, очікування результатів може зайняти кілька днів.

Новий діагностичний тест для виявлення вірусу, що викликає COVID-19, “розроблений для роботи на будь-якій із 23 000 автоматизованих систем GeneXpert Cepheid, що встановлені в лабораторіях по всьому світі. Він виявляє результат за приблизно 45 хвилин”, - повідомляє компанія-розробник.

Система здатна працювати цілодобово, технологія дуже проста, від лаборантів не вимагається спеціальне навчання для проведення тестів, - повідомив президент Cepheid Воррен Кокмонд.

Вартість експрес-тесту наразі невідома.

Напередодні колишній керівник FDA доктор Скотт Готтліб назвав цю технологію компанії Cepheid як таку що дуже потрібна галузі.

“Нам потрібно розробити швидку діагностику, як то Cepheid GenXpert або мазки, що дає можливість дізнатись результат ще в кабінеті лікаря, щоб обстежувати значно більше людей та виявляти випадки на ранніх стадіях, щоб зупинити розповсюдження. Стратегії, що ґрунтуються на конкретних випадках, можуть працювати, якщо добре забезпечені ресурсами і здійснюються у великих масштабах”, - написав у Твітері колишній керівник FDA доктор Скотт Готтліб.

Управління з санітарного контролю за якістю харчів та ліків (FDA) - це урядова агенція США, що перебуває у складі Міністерства з охорони здоров'я. Їхня основна діяльність - контролювати якість харчових продуктів, ліків, косметики, тютюнових та інших виробів, вони також стежать за дотриманням законодавства у питанні дотримання стандартів.

Дивіться також: Призначення Ірини Венедиктової - погана новина для бізнесу

Призначення Ірини Венедиктової - погана новина для бізнесу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG