Спеціальні потреби

Дати $1200 кожному, чи істотно збільшити допомогу безробітним? У Сенаті США обговорюють заходи з підтримки економіки


Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл та лідер меншості Чак Шумер обговорюють з міністром фінансів США Стівеном Мнучином законопроект з економічної допомоги 20 березня 2020 року
Лідер більшості в Сенаті Мітч Макконнелл та лідер меншості Чак Шумер обговорюють з міністром фінансів США Стівеном Мнучином законопроект з економічної допомоги 20 березня 2020 року

В американському Сенаті триває обговорення законопроекту зі зменшення шкоди, яку нанесла епідемія коронавірусу COVID-19 економіці.

Спікер Сенату Мітч Макконнелл планував завершити дискусії з формування пакету заходів ще в п‘ятницю, однак обговорення затягнулось і сенатори після 12 годин дискусій з представниками Білого дому за зачиненими дверима, продовжили обговорення у суботу.

Виступаючи перед пресою у суботу президент США Дональд Трамп заявив, що лідери Конгресу «дуже близькі» до досягнення домовленості з законопроекту.

Найбільше дискусій серед законодавців викликала ініціатива республіканців надати кожному американцю грошову допомогу у 1200 доларів, якщо громадянин сплачує федеральні податки, але заробляє не більше 75 000 доларів на рік. Це найшвидший спосіб оживити економіку, переказує точку зору республіканців The Hill. Демократи ж переконані, що це призведе до розпорошення грошей і найбільш нужденні верстви населення та ті, хто втратять роботу не отримають достатньої підтримки.

Заходи передбачені законопроектом нададуть додатковий пакет стимулів для економіки на 2 трильйони доларів, що включатиме гроші бюджету а також стимулювання економіки з боку Федеральної Резервної системи США. Про це заявив пресі Директор правової служби Білого дому Ерік Уіланд в суботу. Уіланд бере участь в обговореннях у Сенаті.

Він зазначив, що остаточний законопроект може включати як розширену програму з підтримки безробітних, так і одноразову грошову допомогу американцям.

Голосування за законопроект може відбутись уже в неділю.

Дивіться також: Що передбачає закон про допомогу сім'ям, постраждалим від коронавірусу. Відео

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG