Спеціальні потреби

Американські араби кажуть, що на Близькому Сході настав час для демократії


В американській столиці члени арабської спільноти уважно спостерігають за антиурядовими протестами на Близькому Сході. У ресторанах та кав’ярнях вони діляться думками про події в регіоні.

Моандер Селман з Тунісу відпочиває у кафе «Деван» у Вірджинії. Він каже, що відчув свободу, коли протести в Тунісі, примусили президента покинути країну. Селман каже, що коли Бен Алі був при владі, він не наважився б висловлювати свої думки на камеру.

Поруч, у кав’ярні «Єрусалим» відвідувачі говорять про демонстрації проти президента Мубарака в Єгипті.

Ессам Дехабб працює у ресторані. Він каже, що обіцянки Мубарака не брати участь у виборах у вересні недостатньо. На думку Ессама, Мубарак має піти з посади вже зараз:

«Мільйон людей закликає його піти, а він не хоче. Людей вбивають на вулицях, і яка реакція? Він хоче зберегти посаду. Це просто маячня».

Відвідувач кав’ярні Ахмед Дархан погоджується. Але також зауважує, що Мубарак стабілізував Єгипет. Не відомо, що відбуватиметься тепер.

Палестинка Нахед Абута – власниця ресторану «Єрусалим». Вона думає, що відставка Мубарака вплине на весь Близький Схід:

«Йдеться не просто про виправлення ситуації в Єгипті. Це надія для всіх арабів».

Ці люди живуть надією на краще майбутнє для своїх родин вдома. Тунісець Салман каже те, що на думці у кожного:

«Я сповнений оптимізму, бо мій народ тепер вільний. Він каже, що настав час для демократії на Близькому Сході».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG