Спеціальні потреби

Демонстрації в Єгипті завдають суттєвої шкоди економіці країни


Сотні тисяч людей взяли участь у демонстрації протесту в Каїрі та інших містах Єгипту. Оглядачі називають це наймасовішим мітингом з часу початку протестів 25 січня. Вимоги учасників протесту лишаються тими ж – відставка президента Госні Мубарака.

Демонстранти заблокували вхід до парламенту країни. Військові на бронетранспортерах захищали будівлю, але протест був мирним. Більшість у парламенті Єгипту має партія Мубарака.

Незважаючи на триваючі протести, мешканці Каїра повертаються до повсякденного ритму. Ніщо так не символізує нормальне життя в Каїрі, як затори на дорогах, де поруч з автомобілями можна не рідко побачити віслюка. Щоправда, каїрським водіям доводиться об’їжджати танки та спалені автомобілі на своєму шляху.

Вже кілька днів працюють банки та пошта, без яких не можлива нормальна робота економіки. Приватні особи, однак, не можуть зняти зі своїх рахунків більше, ніж суму, еквівалентну десяти тисячам американських доларів. Втім, для підприємств обмежень немає, запевняє Есан Салаг Ель Дін менеджер головного офісу національного банку Єгипту. За його словами, компанії, які знімають гроші аби виплатити зарплату своїм працівникам, можуть зняти будь-яку суму.

Антиурядові протести в Каїрі тривають. Найзавзятіші демонстранти продовжують тиснути на Мубарака, аби він негайно залишив владу. Однак, більшість пересічних мешканців столиці вважають, що потрібно повертатися до буденного життя.

Так, Могамед Осман, працівник однієї з чисельних каїрських крамниць, каже, що підтримував демонстрації до останнього, але вважає, що настав час, щоб країна повернулася до роботи.

Чи не найбільше повернення до нормального стану прагнуть власники малих крамниць. Менеджер однієї майстерні ремонту та чистки килимів Валід Фауд каже, що за два тижні протестів його бізнес втратив 40% прибутку:

«Ми не працювали десять днів. Сьогодні ми відкрилися, але ще не отримали жодного замовлення. Усе йде дуже повільно і, я думаю, це стосується усього міста».

Відсутність покупців турбує і власника крамниці продажу квітів Агмеда. Він не розуміє, чого ще вимагають демонстранти, адже Мубарак пішов на поступки, які його задовольняють.

Підраховано, що під час демонстрацій, мільйон іноземців залишили Єгипет або скасували свої відпустки. Збитки оцінюють у приблизно 300 мільйонів американських доларів у день. Саме проблеми з економікою спровокували протести історичного масштабу. Однак, якщо вони триватимуть і далі, економічні негаразди Єгипту можуть лише поглибитися.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG