Спеціальні потреби

Обама: Єгипет вже ніколи не буде таким, яким був у минулому


Обама: Єгипет вже ніколи не буде таким, яким був у минулому
Обама: Єгипет вже ніколи не буде таким, яким був у минулому

Президент Обама заявив, що ситуація в Єгипті не повернеться до такого стану, якою була перед тим, як країною пройшла хвиля протестів на підтримку демократичних змін.

В неділю, відповідаючи на запитання американської телевізійній мережі Fox у прямому ефірі, він висловив переконання, що результатом спокійної передачі влади в Єгипті буде представницький уряд, який може бути партнером Сполучених Штатів.

Єгипетські антиурядові активісти вже два тижні влаштовують вуличні протести в кількох містах, на яких вимагають негайної відставки президента Госні Мубарака після 30-річного правління У відповідь на це Мубарак обіцяв, що не буде кандидатом на шостий термін на виборах у вересні.

Барак Обама заявив, що Сполучені Штати не можуть «силою диктувати» того, коли Мубарак має подати у відставку. Однак американський президент повторив свою думку, що передача влади в Єгипті повинна розпочатися вже «тепер».

Обама також применшував роль у Єгипті асоціації «Брати-мусульмани» у передачі влади новому уряду, кажучи, що цей ісламістський рух є лише одним з багатьох політичних угруповань в Єгипті і що він не має підтримки більшості населення.

«Брати-мусульмани» – найкраще організована опозиційна група. Обама визнав, що деякі елементи його ідеології є антиамериканськими.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG