Спеціальні потреби

У Єгипті налаштовуються на мучеництво


Прихильники Мурсі налаштовуються на мучеництво
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

Прихильники Мурсі налаштовуються на мучеництво

Влада Єгипту попереджає про своє наміри силою розігнати табори у Каїрі, в яких вже кілька тижнів живуть учасники антиурядових протестів. Мешканці таборів у ключових районах столиці ці погрози ігнорують.

В те, що уряд таки здійснить свої погрози розігнати табори повірити поки що важко.

Мешканці одного з таборів кажуть, що вони готові до будь-якого розвитку подій. Вони запаслись харчами, електрогенераторами, мають навіть супутникові антени. Це місто всередині міста. Попри погрози влади розчистити територію, поліція поки що залишається осторонь, а в табір прибуває все більше протестувальників.

За барикадами на околицях табору, Мустафа Махмуд відвідує імпровізовані меморіали в пам'ять тих, хто загинув у зіткненнях з правоохоронцями.

Вже понад місяць він щодня приходить сюди зі своїми двома дітьми. Мустафа сподівається, що кровопролиття більше не буде, але додає, що люди готові на все:

«Чи не всі ми мученики? Чи це не так, хлопці? Чи хтось з вас боїться? …Тож усе у Божих руках».

Уряд стверджує, що табір становить небезпеку. У неділю один з духовних лідерів країни шейх аль-Азхара Ахмед Таїб запропонував себе у ролі посередника. Втім, координатор зв’язків з пресою Мохамед Солтан каже, що пропозиція сунітського клірика була відкинута мешканцями табору:
У нас нічого нема. Наші противники мають все... У нас же нема нічого, тому ми виходимо на вулиці. Більше нам нічого не лишається
Мохамед Солтан, представник мешканців табору

«Ахмед Таїб, який зіграв ключову роль у цьому військовому перевороті, який є їх духовним лідером, тепер пропонує бути посередником у переговорах? Я вас дуже прошу…Це неприйнятно. Уявіть, як цю пропозицію сприйме мати мученика».

Як каже представник мешканців табору, їх вимога відновити на посаді президента Мухамеда Мурсі обговоренню не підлягає:

«У нас нічого нема. Наші противники мають зброю, армію, пресу, гроші та контролюють судову систему. У них є все і вони не хочуть йти на компроміс. У нас же нема нічого, тому ми виходимо на вулиці. Більше нам нічого не лишається».

Мурсі вирішили судити за втечу від Мубарака
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:30 0:00
Уряд називає протестувальників небезпечними ісламістськими радикалами. Однак, для протестувальника Мустафи Махмуда релігія тут ні до чого:

«Я не належу до «Мусульманського братства». Я не захищаю Мурсі. Я не погоджувався протягом усього останнього року з його політикою. Але ми захищаємо наше право на голос. П’ять разів ми з дружиною годинами стояли в черзі, щоб проголосувати. Де наш голос тепер?».

І як і решта мешканців цього табору, він готовий ризикувати, щоб його голос був почутий.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG