Спеціальні потреби

У Єгипті акції протесту тривають уже 14 днів


Учасники акції протесту на площі у Каїрі
Учасники акції протесту на площі у Каїрі

Вже чотирнадцятий день поспіль тисячі активістів опозиції проводять акції протесту на площі «Визволення» у Каїрі вимагаючи усунуення авторитарного президента Госні Мубарака, незважаючи на нові пропозиції політичних поступок з боку його уряду.

Активісти ночували на площі і відтак сьогодні відновили свої демонстрації у більш відпруженій атомосфері, заявляючи, що вони не відступлять до часу відставки Мубарака з посади, на якій він перебуває вже майже 30 років.

Минулого тижня на площі відбулися криваві сутички мід противниками і прибічниками Мубарака. Від 25 січня, сотні тисяч людей вийшли на вулиці головних єгипетських міст. За даними ООН, внаслідок пов’язаного з акціями протесту насильства в Єгипті, загинуло понад 300 людей.

Опозиційні угруповання, які підтримують очолені переважно студентами демонстрації, кажуть, що уряд не задовольнив їх головної виммоги -негайної відставки Мубарака. Вони заявили, що поступки, пропоновані віце-президентом Омаром Сулейманом під час безпрецедентних переговорів у неділю, є недостатніми, проте становлять перший крок діалогу.

Поки що неясно коли відбудеться чергова зустріч представників уряду і опозиції.

За повідомленням єгипетського уряду, Сулейман погодився призначити комітет юридичних та політичних діячів для вивчення конституційних реформ, які уможливили б більшій кількості кандидатів балотуватися у президенти. Комітет має завершити свою роботу на початку березня.

XS
SM
MD
LG