Спеціальні потреби

У Єгипті, всупереч рішенню військових, зібрався розпущений парламент


У Єгипті очолений ісламістами парламент зібрався на коротку сесію всупереч рішенню військових та Верховного суду країни.

У вівторок нижня палата парламенту зібралася на засідання через кілька днів після того, як президент Єгипту Мохаммед Мурсі видав указ про поновлення повноважень розпущеного законодавчого органу країни до часу обрання нового парламенту.

Минулого місяця, Вища військова рада Єгипту розпустила парламент після того, як Верховний суд країни визнав весь склад обраного на початку року законодавчого органу нелегітимним, і неконституційним сам закон про вибори, за яким цей парламент обрали. У понеділок, суд підтвердив своє рішення про нелегітимність парламенту й заявив, що ухвали суду остаточні і мають виконуватися.

Спікер нижньої палати Саад аль-Кататні сказав, що депутати зустрічаються у пошуках способів виконання рішення суду про нелегітимність парламенту.

Державний секретар США Гілларі Клінтон закликала обидві сторони – президента і Вищу військову раду - до співпраці і подолання розбіжностей.

Тим часом, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервелле мав розмови у Каїрі з президентом Мурсі. Відтак, він висловив упевненість у тому, що країна зможе розв’язати свої політичні проблеми.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG