Спеціальні потреби

У Єгипті склав присягу тимчасовий президент


Голова Вищого конституційного суду Єгипту Адлі Мансур у четвер склав присягу як тимчасовий президент країни через день після усунення від влади військовими першого демократично обраного президента Єгипту Мухамеда Мурсі.

Церемонія приведення до присяги 68-річного Мансура проходила в будівлі Конституційного суду і транслювалася по державному телебаченню в прямому ефірі.

За рішенням військових, Мансур виконуватиме обов'язки тимчасового лідера Єгипту до обрання нового президента. При цьому дата виборів поки що не встановлена.

Масові протести в Єгипті спалахнули у неділю і завершилися в середу затриманням Мурсі під військовою вартою. За повідомленням державних медіа, видано ордери на арешт 300 членів руху «Брати-мусульмани».

Головнокомандувач збройних сил Єгипту Абдуль Фатах ас-Сісі виступив з промовою, в якій зазначив, що, у відповідь на заклики єгипетського народу, армія призупинила дію Конституції країни, яку було ухвалено несповна шість місяців тому.

Сісі накреслив план дій стосовно майбутнього уряду, що включає приведення до присяги тимчасового президента, призначення комісії для розгляду Конституції і комітету з національного примирення та проведння нових президентських та парламентських виборів. Він зазначив, що план дій узгодили представники різних політичних сил Єгипту.

Як Сісі, так і Мурсі закликали єгиптян до спокою. Мурсі назвав заходи військових «державним переворот» і закликав єгипетський народ дати відповідь на цей «переворот».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG