Спеціальні потреби

Християни-копти в усьому світі побоюються нападів екстремістів


Владика Барнаба Коптської церкви
Владика Барнаба Коптської церкви

Християни-копти по всьому світі, які готуються до Свят-Вечора у п’ятницю, побоюються повторення можливих атак після бомбового нападу на Новий рік на церкву в Єгипті.

Церкви в європейських країнах і в Єгипті отримують додаткову охорону перед святкуванням Різдва сьомого січня.

В Єгипті деякі церкви розгорнули вартових, а до церков молільники заходять через металошукачі. В Європі посилені заходи безпеки включають збільшення патрулів і додаткове освітлення. Поширені в Інтернеті погрози, як повідомляється, скеровані проти коптських об’єктів у Швеції, Великобританії, Німеччині, а також в Нідерландах і Франції.

У результаті атаки першого січня в Александрії загинула 21 особа. Цей інцидент загострив і без того напружені відносини між християнами і мусульманами в Єгипті. Єгипетські органи влади запідозрюють, що за атаками стоїть терористична мережа аль-Кайда.

Торік, шостого січня, коли копти – як і багато православних та католиків східного обряду – відзначають Свят-Вечір, озброєні особи застрелили у Єгипті шістьох коптів, які залишали церкву після відправ.

Уже кілька днів у повідомленнях, які розміщені на Інтернет-сторінках, що належать ісламським екстремістам, закликається до продовження атак на коптські церкви в різних країнах світу.

XS
SM
MD
LG