Спеціальні потреби

Президент ЄБРР поіменно назвав здобутки України, які дають підстави для оптимізму


Ось чому у ЄБРР радять Україні скорочувати кількість банків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:55 0:00

Ось чому у ЄБРР радять Україні скорочувати кількість банків. Відео

Три дні, 17-19 квітня, у Вашингтоні проходитимуть щорічні весняні збори МВФ та Світового Банку, під час яких тема України буде однією з пріоритетних. Президент Європейського банку реконструкції та розвитку Сума Чакрабарті, який також прибув в Вашингтон, розповідає, що готовий поділитися з іншими інвесторами досвідом банку роботи в Україні. Про це він розповів в інтерв’ю «Голосу Америки» напередодні відкриття зборів.

За словами Чакрабарті, ЄБРР має загалом позитивний досвід роботи в Україні. Минулий рік став рекордним за кількістю інвестицій – організація надала 1.2 мільярди євро українським приватним компаніям, муніципалітетам та державним підприємствам.

Був відкритий новий офіс організації у Львові, росте штат у Києві. Втрати від інвестицій на окупованих бойовиками територіях, Сума Чакрабарті називає незначними:.

«Звичайно, ми мали інвестиції в Східній Україні і мусили закрити проекти, бо туди немає доступу, не можемо ними керувати. Але це дуже незначна частка всього портфелю банку в Україні».

Президент ЄБРР переконуватиме інвесторів, що в Україну можна і треба вкладати гроші

Під час зборів МВФ-Світового банку Президент ЄБРР переконуватиме інвесторів, що в Україну можна і треба вкладати гроші:

«Я не буду робити вигляд, що в умовах війни легко залучати інвестиції. Саме тому важливо для міжнародних організацій, таких як наша і інших партнерів більше говорити про ту частину України, яку не зачепила війна, і де ми можемо інвестувати».

Також він продовжуватиме працювати з міністром фінансів України Наталією Яресько, що також прибула в Вашингтон, над реструктуризацією зовнішнього боргу. За умовами кредиту МВФ, Україна має відшукати внутрішні резерви на суму до 15 половиною мільярдів доларів за рахунок відстрочки у виплатах за зовнішніми позичаннями.

ЄБРР збільшує інвестиції в Україну, готовий до усього
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

«Я з нею бачився 7-8 разів за кілька останніх місяців. Ми обговорюємо реформи, інвестиції і як ми можемо спільно працювати над реструктуризацією боргу. Ми будемо про це говорити з американськими, європейськими власниками українських облігації», - розповів президент банку.

Скільки сам банк вкладатиме в Україну цього року, Президент назвати не може. Усе залежить від процесу реформ. Перше, що, він наполягає, має зробити український уряд, - консолідувати банківську сферу:

«В Україні забагато банків, забагато збанкрутілих банків. Це навіть смішно, скільки банків в країні, враховуючи кількість населення. Необхідна певна консолідація, реструктуризація і рекапіталізація. Також необхідно, щоб уряд обмежив інтерес олігархів в банківській сфері. Є ознаки, що він це вже починає робити».

Вимога боротьби з корупцією завжди була однією з умов позичань з боку ЄБРР. Енергетична сфера – пріоритет номер один. Банк працює з НАК «Нафтогаз України» по кількох проектах.

Олігархи мають "затягнути паски" першими - експерт "Атлантичної ради"
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

«Ця організація сьогодні має набагато кращий менеджмент, кращу структуру управління, дотримується кращих стандартів корпоративного управління, - зазначає Чакрабарті. - Але їй треба допомогти в сенсі закриття дефіциту за рахунок підняття тарифів. Вони підуть в гору, звичайно, згідно з умовою договору з МВФ. І це, звичайно, зробить цю організацію більш фінансово здоровою. Фінансово здоровий Нафтогаз залишає менше місця для корупції».

Банкір говорить, що Україні не уникнути підняття тарифів на тепло та електроенергію. Пом`якшити шок для населення можна за рахунок субсидій, для яких уряд мусить залучати і міжнародні гранти.

Одна з найбільших статей імпорту для Єгипту це - експорт з України, в основному продуктів агробізнесу
Сума Чакрабарті, Президент ЄБРР

«Це полегшить ЄБРР надання кредитних ліній для енергозбереження, що допоможе багатьом споживачам, у першу чергу, середньому класу, інвестувати в енергозберігаючі пристрої в їхніх домах», - каже банкир.

Банк продовжуватиме активно владати в аграрну сферу.

«Нещодавно я був в Єгипті і мені було приємно побачити, що одна з найбільших статей імпорту для Єгипту це - експорт з України, в основному продуктів агробізнесу. Ми маємо допомоги цьому сектору, тому що це - джерело закордонних надходжень для України», - переконаний Президент ЄБРР.

Банк готовий працювати з новими клієнтами, а також - видавати кредити в гривні.

«Питання, яке стає для нас все важливішим, - це збільшити інвестиції в місцевій валюті. Багато малих бізнесів в Україні не торгують за кордоном, лише в середині країни. Це те, що ми робимо в інших країнах. Уряд і центральний банк пообіцяли просуватися у цьому питанні».

З середини минулого року рішенням ради директорів ЄБРР були замороженні усі нові інвестиційні проекти в Росії.

«Все, що ми робимо, підтримуємо портфель існуючих проектів, як були схвалені раніше. У нас близько 300 проектів», - зазначив він.

Подальша доля цих програм, говорять у банку, залежить від політики Кремля та відповідної реакції ради директорів банку.

Дивіться також: В Україні вже повна демократія, а корупція під контролем - економіст Аслунд

В Україні вже повна демократія, а корупція під контролем - економіст Аслунд. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в WhatsApp

XS
SM
MD
LG