Спеціальні потреби

ООН: Ебола загрожує безпеці продовольства в Західній Африці


Організація Об’єднаних Націй повідомляє, що найбільший в історії спалах захворювання на Еболу загрожує урожаєві і вже спричинив різке зростання цін на продовольство в Західній Африці.

Сільськогосподарська та продовольча організація ООН оприлюднила попередження у вівторок у спеціальному документі щодо ситуації в Ліберії, Сьєрра-Леоне та Гвінеї. Це ті країни, де існує найбільша загроза поширення Еболи.

За повідомленням, встановлені в цих країнах райони, в яких примусовий карантин, і обмеження на подорожування людей з метою боротьби з вірусом Еболи, «серйознао обмежили транспорт і продаж продовольства».

ФАО заявило, що це довело до панічних закупівель, нестачі продовольства і великого підвищення цін на деякі товари, зокрема в міських районах.

Сільськогосподарська та продовольча організація ООН попередила, що нестача робочої сили на фермах з приводу обмежень на пересування і те, що робітники відбувають до інших районів, матиме серйозний вплив на продукцію ферм і загрожуватиме безпеці харчових продуктів для багатьох людей. Водночас звертається увагу на те, що збирання двох важливих сільськогосподарських культур – рису і кукурудзи – розпочнеться вже через кілька тижнів.

Цього року від вірусу Еболи у Західній Африці вже померло понад 1 500 людей, переважно у Гвінеї, Сьєрра-Леоне і Ліберії.

XS
SM
MD
LG