Спеціальні потреби

Захід має моральний обов'язок підтримувати Україну, а вона - давати результат - сенатор Румунії


Бажання України отримувати гроші Заходу без реформ обурило сенатора Румунії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

Бажання України отримувати гроші Заходу без реформ обурило сенатора Румунії. Відео

Європа прорахувалася у своїх розрахунках щодо того, як далеко вона може піти у питаннях розширення НАТО та ЄС, поки Росія не почне діяти. Таку заяву зробив сенатор парламенту Румунії Мірче Джоане під час обговорення проблеми викликів нестабільності у Східній Європі, яка відбулась у "Німецькому фонді Маршалла" (Вашингтон, США). Мірче Джоане також додав, що Україна становить життєво важливий інтерес для Румунії. Політик також поскаржився, що відносини між двома країнами важко назвати конструктивними та додав, що вони могли б бути значно кращими. Від цього, за словами Джоане, виграли б усі.

Атакою на європейську систему безпеки назвав анексію Криму та агресію Росії у Східній Україні Джордж Майор – посол Румунії у США. Сьогодні Бухарест активно просуває ідею створення у Чорному морі окремої флотилії НАТО, для противаги військовій присутності Росії у регіоні.

"Ми стали свідками двох воєн у чорноморському регіоні. Це говорить саме за себе. Одна війна в Грузії, друга пов’язана з анексією Криму. Тому я вважаю, що НАТО має посилити свої можливості на Чорному морі. Саме тому окремі країни члени Альянсу - Румунія, Болгарія та Туреччина – повинні поглибити співпрацю та обговорити можливість створення більш інтегрованого військово-морського флоту, який буде також інтегрований до структур Альянсу", - заявив посол Румунії у США Джордж Майор.

Україні ж, сказав "Голосу Америки" Джордж Майор, потрібно сьогодні сконцентруватися на проведенні задекларованих реформи та боротьбі з корупцією. Лише це дозволить модернізувати та стабілізувати країну.

На думку сенатора румунського парламенту Мірче Джоане, на Заході вже не просять, а вимагають від Києва конкретних результатів реформ.

"Як ви можете продовжувати просити більше грошей, фінансової допомоги, коли ваша система корумпована. Як довго ви очікуєте, від Заходу продовжуватиме вливати гроші, коли ви за складних умов не робите те, що має бути зроблене?" - заявив Джоане.

На його думку, якщо Київ робитиме обіцяне, Захід також мусить продовжувати підтримувати Україну. Не лише тому, що вона є стовпом безпеки та стабільності усієї Європи але й через глибокі зв’язки України з Західною культурою.

"Об’єднаний Захід повинен збільшити підтримку України, як зі стратегічної точки зору, так і з моральної. Моя позиція така, якщо розглядати Україну лише з стратегічного боку і не брати до уваги все інше, величезну кількість маленьких зв’язків між нею та Заходом, ми опинимось у симетричному змаганні з Росією за сфери впливу в Україні. Така позиція дасть Росії перевагу. Не йдеться про створення буферної зони між Росією та ЄС-НАТО. Йдеться про той же моральний компас, який стояв за початковим рішенням розширити НАТО та ЄС. Ми зобов'язані зробити це для українців, ми зобов'язані зробити це для молдаван, ми зобов'язані зробити це для грузин", - додав сенатор.

Мірче Джоане додав, Брюссель та Вашингтон повинні чітко дати зрозуміти Москві, що її політика є заздалегідь програшною і НАТО готове захистити усіх своїх членів. Саме тому, Джоане переконаний, варшавський саміт Альянсу повинен стати не черговим підсумком того, що зроблено, а місцем, де обговорюватимуться амбітний та далекосяжний підхід до стратегії посилення НАТО у регіоні.

Дивіться також: Віктор Ягун: це не спецслужба – це колгосп. Відео

Віктор Ягун: це не спецслужба – це колгосп. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:46 0:00

XS
SM
MD
LG