Спеціальні потреби

Нью-Йорк готується до Великодня: шоколадні зайці та кумедні капелюхи


Цих вихідних християни святкуватимуть Великдень за Григоріанським календарем. У Сполучених Штатах з цим святом пов’язано багато традицій. Так у багатьох містах відбудуться святкові паради. Улюбленою розвагою для дітей цього дня є пошук шоколадних яєць.

П’ять тонн шоколаду – саме стільки сподівається продати цього святкового сезону власник шоколадної крамниці Жак Торес. Шоколадні яйця, ягнята та зайці приваблюють сотні покупців у його відому крамницю на Мангеттені.

«Великдень має багато традицій. Великдень – це народження, це весна. Яйця та зайченята є символом продовження життя. Виготовлення їх із шоколаду стало популярним, адже усі люблять шоколад», – каже Жак.

Форми виготовлення шоколадних зайченят дуже подібні у всьому світі. Однак цього року Торес запросив скульптора для створення дещо іншої форми, яка б вирізняла його великоднього зайця від інших:

«Тіло зайця дещо більше, і ми також збільшили вуха. Тепер ви можете відламати частину вуха і пригостити інших».

Однак популярність мають не лише шоколадні вироби. Робота кипить у крамниці головних уборів Лінди Пейган, яка з 1995-го року працює над замовленнями клієнтів-мільйонерів. Лінда каже, що Великдень якраз те свято, коли вдягнути гламурний капелюшок буде доречним:

«Під час великоднього параду люди одягаються розкішно. Йдеться не про щоденну моду, а про моду саме для цього дня».

Історично склалося так, що саме на великодню літургію та парад люди одягають розкішні, а іноді і чудернацькі капелюшки.

«Великдень – значиме свято у християнському календарі. У цей день жінки вбираються так, щоб справити незабутнє враження», – каже Лінда.

І ці, здавалося б, незначні атрибути створюють особливий дух свята, який триватиме ще довго після Великодня.

XS
SM
MD
LG