Спеціальні потреби

Нова експедиція не з’ясувала долі Амелії Ергарт


Група науковців і рятувальників звершила експедицію без знайдення конкретних і вирішальних доказів, щоб встановити, що сталося з американським авіатором Амелією Ергарт 75 років тому.

Учасники експедиції, яку очолила International Group for Historic Aircraft Recovery, цього тижня повідомили на своїй Інтернет-сторінці, що вони повертають з району пошуків з більшою кількістю запитань, ніж відповідей. Експедиція зібрала «величезну кількість даних за допомогою гідролокатора і зняла багатогодинні відеозаписи», які ще треба переглянути, щоб знати результати експедиції.

Цього місяця група дослідників відбула з Гаваїв на острів, що розташований неподалік острівної держави Кірібаті у південному районі Тихого океану. Вони шукали доказів про причини зникнення Ергарт у час, коли вона здійснювала навколоземний переліт з Папуа-Нової Гвінеї на острів Гоуленд уздовж екватора.

Група експертів вважає, що Ергарт та її штурман Фред Нунан приземлилися на атолі Нікумароро і вижили протягом недовгого часу. Це основано на доказах, які зібрали на острові минулі експедиції. Експедиція, яку повністю фінансували (два мільйони доларів) приватні особи, вела пошуки у водах атола Нікумароро, надіючись знайти уламки двомоторового літака пані Ергарт.

Дослідники планували 10-денну пошукову операцію, але з приводу проблем з устаткуванням, спричинених підводними пошуками, вони перебували на місці лише п’ять днів.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG