Спеціальні потреби

Авіація НАТО лишатиметься в небі Лівії поки її не попросять піти


Солдати НПР закладають вибухівку у місті Сірт.
Солдати НПР закладають вибухівку у місті Сірт.

Міністр оборони Франції Жерар Лонге заявив, що повітряна кампанія НАТО у Лівії триватиме поки в країні зберігатимуться осередки спротиву, або ж до того часу, поки перехідний уряд Лівії не попросить НАТО про припинення кампанії.

Про це Жерар Лонге заявив у четвер в Брюсселі, де в ході дводенного засідання міністри оборони НАТО оцінювали перебіг місії у Лівії.

Лонге заявив, що захоплення рідного міста колишнього лівійського диктатора Муаммара Каддафі матиме велике символічне значення, втім значні осередки спротиву зберігаються в місті Бані Валід та на півдні країни.

Тим часом у четвер в місті Сірт, що за 360 кілометрів від Триполі, продовжувались вуличні бої між солдатами Національної перехідної ради (НПР) та лояльними до Каддафі військами.

Офіційні представники військових сил НПР повідомили у четвер, що захоплення Сірту є справою кількох днів. Перехідна рада має поступитись владою в країні після того, як місто буде захоплено, а країну визволено.

Голова служби безпеки НПР у четвер повідомив, що війська Ради виявили два масові поховання в районі столиці. Поховання містять близько 900 трупів. За словами голови служби безпеки виявлені тіла належать "жертвам старого режиму". Водночас він не уточнював час, коли могли відбутись вбивства.

XS
SM
MD
LG