Спеціальні потреби

Європейський суд: рішення щодо Тимошенко незаконне і політично вмотивоване


Євросуд засудив суд по Тимошенко
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Євросуд засудив суд по Тимошенко

Арешт і утримання під вартою екс-прем’єра Юлії Тимошенко у серпні 2011 року були незаконними і політично вмотивованими. Таку оцінку рішенням судді Родіона Кіреєва дав Європейський суд з прав людини. Тимошенко тоді не ховалася і регулярно приходила на допити, відтак, брати її під варту не було жодних підстав. Соратники і родина ув’язненої не приховують задоволення – саме такого рішення вони й чекали.

Донька ув’язненої Євгенія Тимошенко говорить:

«Європейський суд визнав мою маму політичним в’язнем. І тепер українська влада не зможе цього заперечувати. Вони також не зможуть заперечувати, що її звільнення має відбутися найближчими днями або тижнями».

Українські посадовці кажуть – рішення Європейського суду не означає, що Тимошенко треба звільнити. Адже після її арешту суд засудив її до семи років позбавлення волі у справі про підписання газових контрактів. І саме за цим вироком судді Кіреєва вона відбуває покарання. Крім того, українська влада має можливість оскаржувати вирок європейського суду. На це дається три місяці. Поки що урядовці не знають, чи подаватимуть апеляцію.

Однопартійці і адвокати Тимошенко називають рішення надзвичайно важливим, хоч воно і не дає юридичних підстав для звільнення ув’язненої. Українські посадовці можуть ще оскаржити вирок. Їхні опоненти радять президенту цього не робити, а натомість скористатися своїм правом, щоб помилувати жінку-політика.
Робити цього не радить адвокат Валентина Теличенко. Вона звертає увагу, що Європейський суд вже визнав політичну вмотивованість дій Родіона Кіреєва, таким чином поставив під сумнів його репутацію:

«Кіреєв одноособово виносив рішення і про арешт і сам одноособово потім виніс вирок у газовій справі. Тобто, це один і той сам суддя. Якщо вже сказав Європейський суд, що арешт Тимошенко був незаконним, то сказав».

Відтак, адвокат не сумнівається, що Європейський суд свого часу скасує і вирок про ув’язнення Тимошенко. Однак розгляд справи по суті може тривати довгі місяці. Президент Янукович міг би скористатися рішенням суду і помилувати Тимошенко. Таким чином він би фактично розблокував шлях до підписання угоди про асоціацію із Євросоюзом, вважає Теличенко. Якщо ж влада вирішить залишити Тимошенко у в’язниці, то вже найближчим часом слід чекати прискорення розгляду інших справ, де фігурує екс-прем’єр, зокрема про ЄЕСУ і вбивство депутата Євгена Щербаня.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG