Спеціальні потреби

Держдеп США: Китай застосовує "дипломатію боргів" у Центральній і Східній Європі


Проект залізничного сполучення в Сербії, фінансований Китаєм
Проект залізничного сполучення в Сербії, фінансований Китаєм

"Як Росія, так і Китай хочуть зруйнувати Захід: Росія хоче розколоти його, а Китай хоче його витіснити", - заявив помічник державного секретаря США у справах Європи та Євразії Весс Мітчелл під час слухань, що відбулись в Комітеті Сенату США з міжнародних відносин у вівторок.

Дивіться також: Політика США в Європі. В Сенаті доповідає Весс Мітчелл, Держдепартамент США

Виступаючи на слуханнях, присвячених політиці США стосовно Європи, Мітчелл зауважив, що саме в Центральній та Східній Європі Росія та Китай особливо агресивні.

"Протягом останніх років, реваншистський Кремль намагався перекроїти кордони, залякував сусідів і нападав на них, провадив дезінформацію та кібернапади проти Заходу, нарощував військові потужності на західному кордоні", - наголосив Мітчелл.

Інвестиції Китаю до Центральної та Східної Європи зростають. Вони - серйозні і стратегічні
Весс Мітчелл

Хоча стримування агресії Росії в регіоні є найбільшим пріоритетом, США необхідно приділяти більше уваги і діяльності Китаю в Центральній та Східній Європі, переконаний посадовець.

"Інвестиції Китаю до Центральної та Східної Європи зростають. Вони – серйозні і стратегічні", - зауважив Мітчелл.

За приблизними оцінками, протягом періоду з 2005 по 2017 рік, Китайська Народна Республіка інвестувала більше 24,19 мільярда доларів у 16+1 країну, що складають Центральну та Східну Європу, оголосив посадовець.

Мітчелл навів приклад проекту побудови високошвидкісного залізничного сполучення між Будапештом та Белградом. Вартість проекту, основне фінансування для якого надає Китай, оцінюється у 3,8 мільярда доларів, зауважив Мітчелл.

Вони використовують ... "дипломатію боргів": інвестують до стратегічно важливих об’єктів та інфраструктури на достатньо привабливих умовах, а потім чекають, поки країна не зможе обслуговувати борг і отримують права на інфраструктуру
Весс Мітчелл

Він порівняв це з портфелем проектів, яким опікується урядова установа США з просування інвестицій Корпорація з закордонних інвестицій США (OPIC) по всьому світові. Обсяг цього портфелю, за даними посадовця, складає від 40 до 60 мільярдів доларів.

Китайські інвестиції, переконаний Мітчелл, є частиною так званої "дипломатії боргів" Китаю.

"Вони ставляться до цих інвестицій дуже стратегічно, - наголосив посадовець, – вони використовують, якщо можна так назвати "дипломатію боргів": інвестують до стратегічно важливих об’єктів та інфраструктури на достатньо привабливих умовах, а потім чекають, поки країна не зможе обслуговувати борг і отримують права на інфраструктуру".

"Мусимо сприйняти, що ми багато втратили в Центральній та Східній Європі", - наголосив посадовець Держдепу.

На думку Мітчелла під час політики "перезавантаження", яку провадила колишній держсекретар США Гілларі Клінтон, США "часто більш жорстко ставились до Польщі або Угорщини, аніж до Росії і тому втратили важливий вплив у регіоні. Це створило вакуум, який заповнили інші", - наголосив Мітчелл.

Дивіться також: Чи виправдає Антикорупційний суд сподівання, які на нього покладають? Інтерв’ю з Єгором Соболєвим

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG