Спеціальні потреби

Справа Домініка Стросс-Кана порушила питання прав жінок-іммігранток у США


Справа Домініка Стросс-Кана порушила питання прав жінок-іммігранток у США
Справа Домініка Стросс-Кана порушила питання прав жінок-іммігранток у США

У справі колишнього голови міжнародного валютного фонду Домініка Стросс-Кана новий розвиток. У п’ятницю суддя у Нью-Йорку звільнив його з під домашнього арешту. У процесі розслідування скандалу, який коштував Кану посади президента МВФ, слідство виявило прогалини у свідченнях покоївки готелю, яка звинуватила Кана у зґвалтуванні.

Домінік Стросс-Кан залишив зал нью-йоркського суду вільний пересуватися Сполученими Штатами та з мільйонами доларів застави, які йому повернув суддя. Щоправда, кримінальні звинувачення зі Стросс-Кана не знято і правоохоронці утримують його паспорт.
Рішення було прийнято після того, як прокурори поставили під сумнів мотиви жінки, яка звинувачує колишнього голову міжнародного валютного фонду у зґвалтуванні.

«Ми ведемо детальне розслідування усіх аспектів цієї справи, включно з біографією постраждалої та її різними заявами про інцидент», – каже прокурор Джоун Іллузі-Орбон.

Газета «Нью-Йорк Таймс» цитує анонімне джерело правоохоронних органів, згідно з яким постраждала мала телефонну розмову з невідомим чоловіком про фінансові вигоди звинувачення Домініка Кана.
Адвокати останнього привітали рішення прокуратури оприлюднити дискримінуючи факти. Однак, юрист постраждалої наполягає, що прокуратура має усі докази примусового статевого акту, але закладає фундамент, на випадок якщо програє справу. У свою чергу прокурор наполягає, що його офіс робить усе можливе для постраждалої.

«Справедливе правосуддя у справах жертв сексуального насильства, один з пріоритетів у нашій роботі. Ми вважаємо, що робимо усе можливе аби підтримати жертву, зберегти її анонімність та гарантувати її безпеку», – каже окружний прокурор Мангеттена Сай Венс.

Як би не закінчився цей скандал, він привернув увагу до проблеми умов праці жінок іммігранток, які не рідко стають жертвами сексуальної наруги працюючи прибиральницями, покоївками, няньками, тощо. Назнаючи своїх прав і прагнучі зберегти роботу
вони рідко звертаються по допомогу. Чимало з тих хто наважується шукати допомогу приходять до правозахисної організації «Святилище для родини».

«Іммігрантки, особливо молоді, часто стають жертвами сексуального домагання на роботі. Вісімдесят відсотків наших клієнток – іммігрантки. Більшість з країн Латинської Америки, Азії, Африки. Вони розповідають страшні історії про поводження з ними їх працедавців», – говорить правозахисниця Дорчен Лайдголт.


Влада міста Нью-Йорк, де стався інцидент, намагається переконати жінок які стали жертвами сексуальної наруги, звертатися до правоохоронців, навіть якщо вони перебувають в країні нелегально.

«Ми розуміємо їх страх і усвідомлюємо, що такі речі нажаль стаються в наших громадах. Тож під час різних зустрічей, намагаємося нагадати людям, що існують установи та організації які прагнуть їм допомогти», – каже нью-йоркський комісар з питань іммігрантів Фатіма Шама.

А наступне слухання у справі Стросс-Кана, який не визнає свою вину, заплановане на 18 липня.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG