Спеціальні потреби

Нові відкриття допомагають у боротьбі з малярією


Науковці завершили два нові дослідження, які можуть допомогти зупинити епідемію малярії – інфекційної хвороби, від якої щороку страждаює понад двісті мільйонів людей, а помирає близько 660 тисяч хворих.

Тим часом Світова організація охорони здоров’я попереджає, що в разі розповсюдження стійкої до ліків форми малярії поза межі країн Південно-Східної Азії, на людство чекають серйозні наслідки.

За допомогою артемізініна, за останнє десятиліття лікарям вдалось знизити рівень смертності від малярії на 25 відсотків. Втім, у деяких частинах Південно-Східної Азії препарат втрачає свою ефективність. ВООЗ попереджає про небезпечні наслідки, якщо стійкість до медикаменту продовжуватиме зростати.

Говорить науковець ВООЗ Шін Янг-Су:

«Малярія переможе, якщо ми не почнемо вдаватися до нових заходів… і робити це краще».

Приборкання малярії потребує цілої стратегії – використання спеціальних сіток від комарів, розпилювачів, профілактики хвороби серед дітей та вагітних жінок і контролю народжуваності комах-носіїв вірусу.

На слуханнях в американському Конгресі виконавчий директор Світового фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією Марк Дайбул розповів, що науковці наблизились до подолання малярії:

«За останнє десятиліття ми досягли величезного прогресу. Нам вдалося зупинити розповсюдження малярії з тих регіонів, де вірус швидко передається».

Завдяки світовій співпраці, каже лікар, було знайдено кращі способи лікування та контролю комах-носіїв паразиту.

Приборкання малярії потребує цілої стратегії – використання спеціальних сіток від комарів, розпилювачів, профілактики хвороби серед дітей та вагітних жінок і контролю народжуваності комах-носіїв вірусу.
Науковець Національного інституту здоров’я Ентоні Фаучі розповів про нове дослідження, на яке покладають багато сподівань:

«Ми вводимо в організм комахи бактерію, і вона запобігає розвитку паразиту малярії».

Відтак, бактерія передається комахам від покоління в покоління. Ідея у тому, щоб згодом комахи-носії цієї бактерії повністю замінили носіїв паразиту малярії. Доктор Ентоні Фаучі продовжує:

«Якщо нам вдасться розповсюдити таких комах у різних частинах світу, ми зможемо контролювати малярію».

Звичайно, справжнім випробуванням цих нових зусиль стане випуск носіїв бактерії у дику природу. Керівник проекту професор Мічиганського університету Ґоу Біен у розмові з Голосом Америки по Скайпу сказав:

«Я надіюсь, через кілька років, можливо три чи чотири, наша комаха зможе вижити на волі».

Інший багатообіцяючий проект пов’язаний з маніпуляцією генів комах, які не мають стійкості до інфекції. Якщо науковцям вдасться змінити генетичний код комарів, їх імунна система зможе боротися з паразитом. На вчених тисне час адже, малярія стає дедалі більш стійкою до існуючих ліків.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG